Vievis. Vievio neįgaliesiems veiklos netrūksta

Naujos Vievio ND pirmininkės rinkimai 2017 m.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vievio neįgaliųjų draugijos narė Karolina Naprienė laiške „Bičiulystei“ parašė apie naujai išrinktos pirmininkės pirmus veik­los metus.

Vievio neįgalieji įpratę visais metų laikais eiti į draugijos būstinę (beje, labai varganas ir ankštas patalpas) ir ten susirasti sau artimos veiklos. O tos veiklos čia visada daug: įvairūs būreliai, galimybė sužinoti, kaip valdyti savo ligas ir negalias, išmokti kasdienes problemas spręsti savarankiškai, lavinti higienos įgūdžius, sužinoti, kaip gauti reabilitacinę ar stacio­narią medikų pagalbą. Arba galima aptarti numatytas išvykas, ruoštis artėjančioms šventėms. Juk neįgalieji įpratę visur dalyvauti. Visur jie laukiami ir gerbiami. Apie tai ir buvo kalbama Vievio neįgaliųjų draugijos ataskaitiniame susirinkime. Mažytė kultūros centro salė vos sutalpino atvykusiuosius. Ši ataskaita – pirmasis prieš metus išrinktos Vievio neįgaliųjų draugijos pirmininkės Marijos Slavinskienės darbo ir veiklos rezultatas.

Organizacija vienija 224 narius: iš jų 11 – didelių poreikių, 23 turi 0–25% darbingumą. Per ataskaitinį laikotarpį 4 draugijos nariai iškeliavo Anapilin, bet net 10 naujų narių papildė gretas.

Draugijos nariai dalyvavo savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, palaikymo ir atkūrimo, saviraiškos ir kūrybiškumo veik­lose, mokymo pažinti ligą, negalią savarankiškai spręsti problemas būrelyje. Amatų užimtumo būrelio dalyvių veiklos rezultatai matyti vos įžengus į draugijos patalpas – jas puošia mezginiai ir nėriniai, suvenyrai, karoliai, puokštės.

Dešimtys neįgaliųjų yra Vievio Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai, choristai ir šokėjai. Neįgalieji vyksta į keliones, lankosi teatruose, koncertuose.
M. Slavinskienė – linksma, išradinga ir draugiška. Gal todėl jos renginius visada pagerbia ir Elektrėnų savivaldybės atstovai. Pranešime pirmininkė džiaugėsi jų pagalba ir parama. Tačiau labiausiai pirmininkė didžiavosi savo aktyviais nariais Alma ir Česlovu Sinkevičiais, Elena ir Henriku Lasevičiais, buhaltere Genute Laukiene, Gyte Vyšniauskiene, Zofija Gliaudeliene, Genute Purviene, o ypač auksaranke Regina Valevičiene. O miesto seniūnas Zenonas Pukėnas buvo apipiltas įvairiais prašymais. M. Slavinskienė jo paprašė skirti patalpas draugijos veiklai naujai suremontuotame prie mokyklos esančiame pastate. Seniūnas paaiškino, kad tas pastatas bus skirtas bendruomenių veiklai.

Išklausius visas pastabas, pasiūlymus ir pageidavimus, pirmininkės pirmųjų darbo metų ataskaita ir veikla, kaip ir revizijos komisijos ataskaita, buvo įvertintos teigiamai.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt