Tauragė. Gražiausios dainos – valstybės 100-mečiui paminėti

Šventėje skambėjo Lietuvai skirtos dainos.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos tarybos narys Vladislovas Kirkickas pasidalijo įspūdžiais iš Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtos šventės.

Šalia Tauragės, Taurų gyvenvietėje, prieš gerą dešimtmetį vietinio verslininko pastangomis buvo įkurtas Taurų nuotykių parkas. Jame įvairių pramogų randa ne tik šeimos su vaikais, bet ir neįgalieji.

Praėjusį savaitgalį šiame nuostabiame gamtos kampelyje, kur ošia išlakios pušys, čiulba paukščiai, iš visų šalies kampelių sugužėjo neįgaliųjų draugijų dainininkai ir muzikantai. Net 13 rajonų neįgaliųjų draugijų nepabūgo alinančių karščių ir atvyko į svetingą Tauragės kraštą. Tai Visagino, Raseinių, Jurbarko, Rietavo, Kazlų Rūdos, Šiaulių, Alytaus, Vilkaviškio, Kaišiadorių, Telšių, Jonavos, Garliavos, ir, žinoma, Tauragės dainų ir muzikos mėgėjai. Tai nebuvo varžytuvės – dainininkai atvyko parodyti, ką moka, ir pasižiūrėti, ką sugeba kiti neįgaliųjų kolektyvai. Šis dainos puoselėtojų susibūrimas buvo skirtas paminėti Lietuvos valstybės 100-mečiui.

Į Taurų nuotykių parką atvyko net 13 neįgaliųjų draugijų atstovai.

Šventę vedė ir gerą nuotaiką sukūrė vedėjos Danutė Norgailienė ir Nijolė Pudžiuvelienė. Renginio žiūrovus ir svečius pasveikinęs Tauragės savivaldybės meras Sigitas Mičiulis priminė reikšmingas mūsų šalies istorijos akimirkas, visiems palinkėjo sėkmės ir ryžto žengiant į antrą šimt­metį. Šventės dalyvius nuoširdžiai pasveikino ir rajono tarybos narė Iveta Skurvydienė, nepraleidžianti nė vieno neįgaliųjų renginio. Rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus pasidžiaugė dalyvių ir žiūrovų gausa, palinkėjo skambių dainų ir geros nuotaikos.

Pirmas į sceną žengė nuostabaus balso savininkas Edvardas Gasinskas, vos ne antruoju valstybės himnu tapusią dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“ jam pritardama darniai traukė publika.

Kolektyvų pasirodymus pradėjo šeimininkai – Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis, kuriam vadovauja energingasis Almutas Šileris. Įsimintinos buvo Visagino ansamblio dainos. Jas rusakalbės moterys nepriekaištingai atliko lietuvių kalba. O šokiui pakvietė linksmos Telšių atlikėjų dainos. Visų kolektyvų dainos buvo sutiktos karštais plojimais ir ovacijomis.

Pasibaigus pasirodymams visi kolektyvai, vedami tauragiškių ansamblio „Svaja“, sutartinai užtraukė V. Kernagio dainą „Mūsų dienos kaip šventė“. Ansamblių vadovai buvo pagerbti ąžuolų vainikais, į orą pakilo šalies vėliavos spalvų balionai.

Per šventę vyko neįgaliųjų meistrų rankdarbių paroda-pardavimas. Norintieji galėjo įsigyti įvairių megztų, pintų ir kitaip sumeistrautų praktiškų dalykėlių bei suvenyrų.

Lietuvos valstybės 100-mečiui skirtas renginys Taurų nuotykių parke baigėsi, bet visų mūsų širdyse jis dar ilgai gyvuos.

Autoriaus nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt