Zarasai. Pažintinė kelionė po Dzūkiją

Prie Merkinės piliakalnio.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Laima Gorpinič papasakojo apie turiningą išvyką.

50 Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos narių vyko į pažintinę kelionę po Dzūkiją. Pagrindinis tikslas – aplankyti įžymiąją Merkinės piramidę. Dzūkijos miškų apsupty iš tolo spindi stiklinis kupolas. Jo viduje – trišonė piramidė, o joje – du unikalūs kryžiai. Čia pat esančiame stende susipažįstame su piramidės bei kupolo istorija. Įeiname į 12,5 metrų aukščio stik­linį kupolą. Drauge su trišone piramide kupolas suformuoja energinę erdvę. Kiek­vienas turėjo savų motyvų čia apsilankyti. Vieni sava malda ir meditacija norėjo atgauti kūno ir sielos jėgas, pagerinti sveikatos būk­lę. Kiti norėjo tiesiog pabūti tyloje ir ramybėje, trumpam atsikvėpti nuo kasdienių problemų. Labai gaila, kad nesutikome paties šeimininko Povilo Žėko. Kaip padėką palikome dovanų iš Aukštaitijos – Julijos Juodelienės iškeptą duonos kepalą.

Kelionę tęsėme Grūto parke. Dviejų kilometrų maršrutu išdėstytos skulptūros, rodančios buvusią sovietų ideologiją ir iškreiptas vertybes. Aplankome vaizdingai apipavidalintą agitacinį punktą su įvairiausiomis sovietinę kasdienybę menančiomis detalėmis, paveikslų galeriją. Zarasiškiai ilgiau stabteli ties Marytės Melnikaitės paminklu. Juk daug kas mena tą laikotarpį, kai paminklas dar stovėjo Zarasuose.

Grįždami į namus užsukame aplankyti „Pušų gojelio“ prie Merkinės. Tai 25 m. aukščio apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria nuostabus Dzūkijos nacionalinio parko gamtovaizdis. Dešiniajame Nemuno krante tarp Stangės ir Merkio upių stūkso reikšmingiausias šios vietovės praeities liudininkas – Merkinės piliakalnis. Žvelgiant nuo jo matosi Nemuno ir Merkio santaka.

Dėkojame Zarasų r. neįgaliųjų draugijos pirmininkei Vilhelminai Dubnikovai už turiningai praleistą laiką ir organizuotą kelionę.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt