Kauno r. Sportas – ne medaliai, o emocijos siekiant tikslo

Šachmatai – daugiausiai laiko reikalaujanti rungtis.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jau 21 kartą Kauno rajone surengtos neįgaliųjų sporto žaidynės šiemet suvienijo beveik 300 dalyvių iš visų 25 Kauno rajono seniūnijų.

Pasveikinti neįgaliųjų sportininkų atvykęs kraštietis pasaulio disko metimo čempionas Andrius Gudžius kalbėjo: ,,Man jūsų varžybos siejasi su pasaulio čempionatu, nes ir ten ta pati dvasia. Sportas nėra medaliai. Sportas yra emocijos siekiant tikslo. Net ir nelaimėjęs medalio sportininkas grįžta namo jau kitoks – įgijęs daugiau patirties.“

Anksčiau varžybos prasidėdavo praėjusiais metais laimėjusios komandos vėliavos įnešimu, o šiemet prieš palapines vėjyje plaikstėsi visa eilė nematytų vėliavų. Vilkijos apylinkių seniūnijos Palazduonių seniūnaitė Ingrida Valuckienė paaiškino, kad tai – visų 25 Kauno seniūnijų vėliavos.

Neįgalieji kasmet dalyvauja šaudymo, smiginio, rankos lenkimo, krepšinio, šaškių, šachmatų turnyruose. Šių metų naujovė – kryžiažodžių sprendimo rungtis. Gydytojai tvirtina, kad tai – labai gera proto mankšta, tad nenuostabu, kad kryžiažodžių palapinė buvo perpildyta. „Proto mūšiui“ vadovavo ,,Oho“ žurnalo redakcijos atstovas Gintaras Kikas.

Bendraujant su sporto šakų dalyviais teko išgirsti įvairių nuomonių. ,,Gaila, kad retai treniruojamės, – apgailestavo Irma Karosevičienė. – Jei būtų galima pasitreniruoti bent kartą per mėnesį, tuomet ir dalyvavimas būtų profesionalesnis. Dabar subėgam kartą per metus.“

Pirmąją vietą tarp seniūnijų užėmė Garliava, antrąją – Čekiškė, trečiąją – Domeikava. Šaudymo rungtyje nugalėjo Nijolė Laukienė ir Robertas Montvila, stipriausiai ranką lenkė Jad­vyga Šatkauskienė ir Gintaras Gendvilas, smiginį taikliausiai mėtė Teresė Čalkaitė ir Jonas Menkis. Kryžiažodžių sprendėjai guodėsi, kad nebuvo nė vieno, kuris išsprendė visus – jau labai jie buvo keblūs ir sukti.

Suprantu, kad sunku organizatoriams visur suspėti, bet norisi ir šaukštą deguto į medaus statinę įpilti. Įvažiavimas į stadioną rateliais judantiems neįgaliesiems man sukėlė šoką. Prie tokio įvažiavimo gėda įsmeigti lentelę su užrašu ,,Užvažiavimas neįgaliesiems“. Manau, kad būtų pagarbu sukalti medinį pandusą, kurį galima naudoti daug metų.

Angelė RUDŽIANSKAITĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas