Kupiškis. Pasimatymai su jūra

Grupelė kupiškėnų grįžta nuo jūros į poilsiavietę.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Didžioji kasmetė neįgaliųjų vasaros atgaiva jau sudėliota įspūdžių mozaikon – kupiškėnai neįgaliųjų draugijos nariai pabuvojo Šventosios mokymo ir reabilitacijos cent­re.

Ta birželio savaitė buvo puiki: užteko ir ramybės, ir pasivaikščiojimų, ir maudynių, ir saulės vonių, ir bičiuliavimosi su kaimynais aukštaičiais iš Pasvalio, Biržų rajonų.

Pirmąjį vakarą sunku buvo įžvelgti jūrą – tokia ramybė, tokia tyla, kad horizonto nematyti. Kitą dieną žemaičiai džiaugėsi dosniais lietaus debesimis, o atvykusieji turėjo progą nukeliauti iki Palangos ir Klaipėdos, aplankyti Gintaro ir Jūrų muziejus, pamatyti delfinų šou programą, užsukti į bažnyčias.

Po lietaus jūra atsigavo – pradėjo alsuoti, bangų šniokštimas atsirito iki poilsio namų. Sugrįžo saulės kaitra.

Ką gi nuveikė per penkias dienas poilsiautojai? Kas žingsniavo su šiaurietiškomis lazdomis ar akmenukus rinko pakrantėje, kas išsinuomotais dviračiais suko ratus po Šventąją ar savais elektriniais vežimėliais pušynų takais vinguriavo, kas ant suoliukų sėdėjo, skaitė, šnekučiavosi ar kopose kaitinosi, kas maudėsi ar mėgavosi tyla. Buvo ir linksma vakaronė su dainomis, smagiais armonikos garsais ir šokiais.

Viskas gamtos buvo duota dovanų, beliko įspūdžius paimti, parsivežti ir vėl laukti kitos vasaros. Beveik pusšimtis neįgalią turinčių kupiškėnų dabar turi šį vasarišką turtą.

Valius DOMANTAS
Autoriaus nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt