Švenčionys. Veikiame ir kuriame kartu

„Verdenėje“ renkasi pagyvenę ir neįgalūs Švenčionių gyventojai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiškelyje apie Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ veiklą papasakojo socialinė darbuotoja Oksana Teilans.

Švenčionių socialinių paslaugų centre daug metų veikia Dienos centras pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“. Šio dienos centro veiklos – tai būdas patenkinti žmogaus poreikį būti naudingam ir reikalingam, padėti siekti didesnio savarankiškumo, savęs realizavimo, suteikti galimybę bendrauti su bendraamžiais, gerinti gyvenimo kokybę.

Kiekviename amžiaus tarpsnyje svarbu atnaujinti, papildyti ir pritaikyti anksčiau gautas žinias, nuolat plėsti savo akiratį, tobulinti gebėjimus. Veikla bendraminčių grupėje formuoja nedidelį, bet stabilų bendravimo ratą, praplečia laiko perspektyvą. Kūrybinės iniciatyvos padeda palaikyti protinį aktyvumą, lavina smulkiąją motoriką, suteikia daug džiaugsmo. Kūryba, nepriklausomai nuo jos lygio, formuoja tokį gyvenimo stilių, kuris suteikia prasmę pagyvenusio žmogaus siekiams ir poreikiams, stiprina jo psichologinį atsparumą, lavina kūrybingumą. Prasmingai leidžiamas laisvalaikis skatina senjorų socia­linį aktyvumą, įkvepia juos nepasiduoti ir pakilti, kai labiausiai norisi liūdėti ir nieko neveikti.

Dienos centro „Verdenė“ lankytojai vyksta į rajono ir respub­likos žymesnes vietas, švenčia gimtadienius, kalendorines ir religines šventes. Jie kuria rankdarbius, aktyviai dalyvauja rajoninėse ir respublikinėse negalią turinčių žmonių darbų parodose-mugėse.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt