Jonava. Įspūdžių užteks ilgam

Juodkrantėje jonaviškiai apžiūrėjo smėlio skulptūras.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiškelyje Marius Glinskas papasakojo apie jonaviškių išvyką į Neringą.

Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos nariai antrą liepos savaitę vėl pasiekė Kuršių neriją, apsigyveno jaukiuose kambarėliuose, kuriuos kasmet pasiūlo Lietuvos neįgaliųjų draugijos Neringos reabilitacijos ir kultūros centras.

Penkios dienos prabėgo kaip penkios žavios akimirkos. Jau atvykimo dienos pavakarę pasisveikinta su jūra, kai kas „šturmavo“ ir Parnidžio kopą, nuo jos grožėjosi ne tik saulėlydžio peizažu, bet ir akies krašteliu stebėjo čia besikuriančių lapių elgesį. Vėliau vieni klausėsi Nidoje vykusių klasikinės muzikos koncertų, kiti dairėsi po muziejus, parodas, prie uosto aptiko net savo kraštiečio dailininko Vytauto Buto darbų ekspoziciją, treti sėdo į senovines valtis ar šiuolaikines jachtas, klausėsi jų kapitonų pasakojimų apie kuršmarių istoriją ir žvejų kasdienybę. Gera, anot keliautojų, buvo ir paprasčiausiai pasivaikščioti, susitikti su skulptūrose įamžintais mūsų pasakų, legendų herojais, pasivaišinti čia pat rūkyta žuvimi. Pajutusiems nuovargį pagelbėjo vadinamieji tuk-tukai – maži vežimėliai, teikiantys taksi paslaugas, taip pat 28 vietų „traukinukas“ su garvežiu, lyg kokia karieta iškilmingai riedantis per kurortą.

Pakeliui į namus stabtelėta Juodkrantėje, stebėtasi palei marias iškilusiomis smėlio skulptūromis, aplankytas Smiltynėje įsikūręs Jūrų muziejus, kur pasigrožėta delfinų prog­rama, nepagailėta valandos pasižvalgyti ir po Klaipėdos zoologijos sodą. Gargžduose retro stiliaus kavinėje-valgykloje „Bulvė“ pasivaišinta žemaitiška bulviene ir cepelinais.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas