15
S, Gruo
7 Nauji straipsniai

Jonava. Diskutuoti lengva, viziją kurti – sunkiau

Naujoji Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos taryba su LND atstovėmis – pirmininke Jelena Ivančenko ir projektų koordinatore Lina Arlauskiene.

Bendruomenių veikla
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Marius Glinskas pasidalijo įspūdžiais iš Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos ataskaitinio rinkiminio susirinkimo.

Į puošnią savivaldybės Jeronimo Ralio salę susirinko kone šimtas Neįgaliųjų draugijos narių, užsimojusių aptarti savo ketverių metų veiklą, panarplioti nelengvas jų kelyje pasitaikančias problemas, pamodeliuoti ateities perspektyvas.

Renginys prasidėjo neįprastai – trimis dainomis, kurias salei pristatė vokalinis ansamblis „Lietava“.

Draugijos kasdienybę, nuveiktus darbus, įveiktus ir dar neįveiktus rūpesčius savo ataskaitoje įvardijo šios nevyriausybinės organizacijos pirmininkė Valerija Lopetienė. Kaip tvirčiau suburti įvairių ligų, negalios paliestus žmones visuomeninei veik­lai, kaip minimaliomis sąnaudomis plėsti socialinių, kultūrinių, sveikatingumo paslaugų įvairovę – apie tai ataskaitinėje rinkiminėje konferencijoje kalbėjo ir kiti nariai, renginio viešnios.

„Šiuo metu vykdome tris projektus. Nors valstybė, savivaldybė gausiai jų ir nefinansuoja, verčiamės kaip išmanydami. Ne viena veikla laikosi savanorių, kitų draugijai neabejingų žmonių dėka“, – dėstė savo ataskaitoje pirmininkė.

„Esate tvarkingi, etiški, kūrybingi. Deja, pinigai skirstomi ne pagal draugijų pasiekimus, o pagal gyventojų skaičių, todėl daugiausia finansų „suryja“ Vilnius, Kaunas. Rodos, visaip stengiamės sudominti jaunus žmones, traukiame iš to jų laisvalaikį ryjančio kibernetinio pasaulio, bet norimų rezultatų rajonuose dar nepasiekiame“, – kalbėjo į konferenciją atvykusi Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) pirmininkė Jelena Ivančenko.

„Pabandykite, pritraukdami jaunimą, bendradarbiauti ne tik su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, bet ir, pavyzdžiui, su Kultūros, Krašto apsaugos ministerijomis. Jos, manau, jūsų pasiūlymus mielai pasitiktų“, – jai pavymui samprotavo taip pat konferencijoje apsilankiusi LND projektų koordinatorė Lina Arlauskienė.

„Mūsų rajono neįgaliųjų organizacijos nesnaudžia, dirba. Kartais net su­sidaro įspūdis, kad tarpusavyje konkuruoja. Savivaldybė tai mato ir stengiasi, kiek įmanoma, jums padėti. Mano nuomone, trūksta dviejų dalykų. Pirma, integravimosi į sportinę veiklą, antra – dar aktyvesnio projektų rašymo. O kur rasti to jaunimo? Reikia turbūt vienyti jėgas, ieškoti bendrų sprendimų“, – linkėdama visiems gražios vasaros, sveikatos, organizacijoje – amžiaus balanso, kalbėjo rajono savivaldybės tarybos narė, Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė.

Vertinant ataskaitą, ne­stigo įvairių nuomonių, spontaniškų ginčų, užuominų. Deja, pretendentės į pirmininkės pareigas, atrodo, buvo mažokai įsigilinusios į nevyriausybinės organizacijos įstatus, jos veiklos galimybes, tad jokių savo vizijų nepateikė. Slaptu balsavimu daugiausia balsų surinko V. Lopetienė, tad ji ir išrinkta dar vienai kadencijai. Dėkodama už pasitikėjimą, organizacijos vadovė per daug nesidžiaugė, ji prisipažino, kad jau rengianti pamainą savo atsakingam postui.

 

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt