15
S, Gruo
7 Nauji straipsniai

Joniškio r. Socialinis kūrybos projektas stabtelėjo Jurdaičiuose

Projekto kuratorius keramikas Rimantas Inokaitis su kūrybinių dirbtuvėlių dalyviais aptaria sukurtus keramikos dirbinius.

Bendruomenių veikla
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Vida Urbonienė papasakojo, kaip negalią turintys žmonės įsitraukė į įdomų projektą ir išmoko kurti keramikos gaminius.

Trečius metus Dailininkų sąjungos vykdomas socialinis kūrybos projektas ,,Keramikos menas žmogaus gerovei“ šiemet pasiekė ir Jurdaičių socialinės globos namus (Joniškio r.). Visą savaitę čia svečiavosi ir kartu su globos namų gyventojais bendrą kūrybinę programą įgyvendino garsūs Lietuvos keramikai Rimantas Inokaitis, Gvidas Raudonius ir jų bendramintė keramikė Jurgita Jasinskaitė. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai susipažino su raku technika.

Kūrybiniame projekte dalyvavę socialinės globos namų gyventojai, padedant keramikams, perėjo visus kūrybinius procesus nuo molio, dažų, darbo vietos paruošimo iki keramikos dirbinių gamybos, glazūravimo, dažymo ir galutinio produkto pristatymo bendruomenei. Jie galėjo naudotis šiuolaikine keramikos įranga, žiedimo staklėmis, raku degimo krosnele. Šia technika sukurti keramikos dirbiniai – saviti, išskirtiniai.

Kūrybinių dirbtuvėlių dalyviai džiaugėsi galėdami bendruomenei pristatyti savo darbus. Vadovai gyrė juos už nuoširdumą, kantrybę ir bendrystę.

R. Inokaičio teigimu, šio projekto tikslas – didinti profesionaliosios kūrybos prieinamumą socia­linės atskirties grupėse, ugdyti bendruomenės pakantumą ir atvirumą pažeidžiamoms grupėms, kurti menininkų ir žmonių su negalia bendradarbiavimo modelius.

Keramikui patiko Jurdaičių socialinės globos namų tvarkinga aplinka, gėlynai, medžio skulptūros, nuoširdūs darbuotojai, atviraširdžiai ir smalsūs šių namų gyventojai.
Pasidžiaugus sukurtais keramikos darbais, dalis jų iškeliavo į Vilnių. Jie bus pristatyti parodoje kartu su kitų socialinės globos namų gyventojų, dalyvavusių šiame projekte ir kūrusių kartu su keramikais, darbais.

Vidos Urbonienės nuotr.

 

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt