Pakruojis. Apžvelgė Vilnių iš paukščio skrydžio

Pakruojo neįgalieji prie Vilniaus televizijos bokšto.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ laiškelį atsiuntusi Ona Matuzienė pasidalijo įspūdžiais iš apsilankymo Vilniaus televizijos bokšte.

Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Augenija Lipienė liepos 22 dieną išlydėjo grupelę organizacijos narių į Lietuvos radijo ir televizijos centrą. Pirmininkės parūpintu transportu kelionėn leidosi keturi judėjimo negalią turintys draugijos nariai: Ramūnas Gudonis, Aida Ivanovaitė, Povilas Mickevičius, Genovaitė Valančiūnienė ir dar šeši juos lydintys asmenys. Jie suskubo pasinaudoti reta proga – patekti į Vilniaus televizijos bokštą (rateliais judančius neįgaliuosius jis priima 3 dienas per metus: birželio 27-ąją, liepos 22-ąją ir rugsėjo 23-ąją), išgerti kavos 165 metrų aukštyje esančiame restorane „Paukščių takas“ ir pasigėrėti kvapą gniaužiančiais vaizdais.

Vilniaus televizijos bokš­­tas yra aukščiausias statinys šalyje ir teisėtai užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų: yra 8-as Europoje ir 26-as pasaulyje. Jo aukštis – 326,5 m. Besisukanti apžvalgos aikštelė įkurta 165 m aukštyje esančioje TV bokšto žiedinėje dalyje – 19-ame bokšto aukšte (55-ame aukšte lyginant su daugiabučiais pastatais). Tą dieną, kai pakruojiečiai čia lankėsi, oras buvo giedras, todėl Vilnius ir jo apylinkės pro restorano langus kuo puikiausiai buvo matomos net 50 km spinduliu.

Diena prabėgo akimirksniu, palikusi gilų įspūdžių pėdsaką ir suvokimą, kad galima skristi ir be sparnų. Išvykos dalyviai mintyse ir garsiai dėkojo Neįgaliųjų draugijos pirmininkei A. Lipienei už suteiktą galimybę džiaugtis dar vienu patyrimu.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt