Kaišiadorys. Draugijoje – kelionės, koncertai, paskaitos

Jūrų muziejuje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jonas Katkevičius „Bičiulystei“ pasakoja apie Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos veiklą.

Daugeliui Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos narių ir dabar akys spindi gyvenimo džiaugsmu. Jau praeityje tie didieji darbai. Šiandien reikia stengtis, kad gyvenimas būtų kuo įdomesnis ir prasmingesnis.

Ką gali nuveikti žmonės, jau praradę galimybę daug ir intensyviai dirbti? Yra daug pavyzdžių, kai neįgalūs žmonės keitė net ir visos žmonijos istorijos eigą. Mes labai daug skolingi tokiems neįgaliesiems, kurie įgalino mus gražiau ir patogiau gyventi. Geriausias vaistas, padedantis pamiršti savo negalias, kančią – bendravimas.

Bene svarbiausias Neįgaliųjų draugijos uždavinys – mažinti savo narių socialinę atskirtį.

Buvo surengtos kelios ekskursijos. Pirmoji kelionė – į Kauno zoologijos sodą. Deja, daugelio atmintyje jis išlikęs kur kas įdomesnis ir gražesnis. Manau, kad jo įkūrėjai, pamatę dabartinę būk­lę, nelabai apsidžiaugtų. Pažaislio vienuolynas atvirkščiai – ir nustebino, ir sužavėjo. Tai įspūdingas mūsų kultūros paminklas. Per pastaruosius metus čia nuveikta labai daug. Džiugina restauratorių darbai.

Pažaislio vienuolynas ir nustebino, ir sužavėjo.

Vėliau keliavome į Šiaulių kraštą. Pirmiausia apsilankėme „Rūtos“ saldainių fabrike. Tai vienas iš pirmųjų saldainių fabrikų Lietuvoje. Visiems patiko edukacinis užsiėmimas. Aplankėme Kryžių kalną, prie kurio plūsta maldininkai iš visos Europos. Kelionės pabaigoje užsukome papietauti į Šeduvos malūną.

Pati įspūdingiausia mūsų kelionė buvo į Klaipėdos jūrų muziejų. Atnaujintas Klaipėdos fortas, kuriame įsikūręs Jūrų muziejus, pasitiko europietišku spindesiu. Buvo gražu, įdomu, ekspozicija praturtino žiniomis. Pakeliui apsilankėme Klaipėdos zoologijos sode, kuris jau dabar, ko gero, pranoksta Kauno zoologijos sodą.

Tauragėje vykusiame neįgaliųjų draugijų kolektyvų koncerte dalyvavo ir mūsų moterų ansamblis „Gabija“. Dainininkėms su smuiku akompanavo vadovas Liutauras Milišauskas. Šiuo metu mūsų draugija turi du vokalinius ansamb­lius: „Gabiją“ ir mišrų, dainuojantį romansus.

Mūsų veikloje – ne vien linksmybės ir dainos. Veikia būreliai, vyksta mokymai. Buvo naudinga išklausyti paskaitas tema „Keisti save – keisti Lietuvą“. Jas skaitė Kauno teritorinės ligonių kasos darbuotoja Viktorija Šimkūnienė. 42 draugijos nariai išsiaiškino savo, kaip ligonio, teises, sužinojo, kaip elgtis, kad už tą pačią paslaugą nereikėtų mokėti antrą kartą.

Per Lietuvą žengia karš­ta vasara. Dauguma žmonių poilsiauja, o Neįgaliųjų draugijos taryba planuoja savo darbus ir vykdo projektus. Ateityje mūsų laukia kelionė į Druskininkus.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt