Šiauliai. Žemaitijos sostinė garsi ne tik meškomis

Šiauliškiai grožėjosi Telšiais.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Šiaulių Parkinsono draugijos pirmininkė Zita Vaidilienė papasakojo apie įdomią išvyką į Žemaitiją.

Šiaulių Parkinsono draugija vykdo Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Bendradarbiavimui ir draugystei nėra ribų“. Pasinaudoję ekskursijai skirtomis lėšomis aplankėme Žemaitijos sostinės lankytinas vietas. Ekskursiją vedė garsiausias Telšių gidas, menininkas ir renginių vedėjas A. Dacys.

Aplankėme žemaičių karaliaus Ringaudo dvarą, susipažinome su dvaro ponia M. Gedviliene. Ji papasakojo dvaro atsiradimo istoriją, apie šį dvarą įkūrusį Anapilin jau iškeliavusį savo vyrą – garsų tautodailininką, medžio drožėją A. Gedvilą. Dvaro prieigose dega aukuras, o pačiame dvare gausu nepaprasto grožio medžio dirbinių, gintaro ekspozicijų, medinių vazų.

Aplankėme ir tautodailininko, juvelyro Alfredo Jonušo rankomis sukurtą Tekančios Saulės šalies salelę – žemaitišką-japonišką sodybą. Kadangi A. Jonušas daug metų gyveno Japonijoje, domėjosi šios šalies papročiais ir tradicijomis, grįžęs nusprendė kažką panašaus sukurti ir savo sodyboje Telšiuose. A. Jonušo sodyboje lankėsi net pats Japonijos ambasadorius. Apžiūrėjome tautodailininko gintaro ekspozicijas, susipažinome su japoniškais papročiais, arbatos gėrimo ritualais bei kitomis tradicijomis.
Grįžome pasisėmę naujų įspūdžių ir puikios nuotaikos. Kokio grožio yra mūsų Lietuva, kiek daug ji turi įdomių, neaplankytų vietovių!

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt