15
P, Lap
9 Nauji straipsniai

Šeduva. Nupintas šimtmečio vainikas

Šeduviškiai nupynė įspūdingą Žolinės vainiką.

Bendruomenių veikla
Nustatymai

Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos narė Irmina Beneševičiūtė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi Žolinės įspūdžiais. 

Subrendusios vasaros derliaus pagerbimo šventė – Žolinė – Lietuvoje turi senas tradicijas. Žolinė švenčiama vasaros ir rudens sandūroje ir žymi didžiųjų lauko darbų pabaigą.

Žolinės dieną nuo pat ryto Šeduvos miestas buvo gyvas – čia buvo daromi tradiciniai floristikos dirbiniai. Jie šiemet buvo skirti valstybės šimtmečiui.

Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos aktyvistai susitelkę kibo į darbą – kūrė 100-mečio Žolinės vainiką. Pagrindinis kompozicijos akcentas buvo laukuose priskintos javų varpos, vėliau į vainiką neįgalieji įpynė žolynų, žydinčių augalų, spalvingų gėlių. Pinant vainiką ypač daug prisidėjo G. Kvitnickienė, I. Norvaišienė, N. Lukoševičienė, V. Vingienė, A. Kutrienė, J. Ziabkinienė, J. Račas, R. Žemaitis ir kiti. Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Romualda Pranskietienė visiems padėkojo už nuoširdų ir kūrybingą darbą.

Vidudienį tiek jauni, tiek žilo plauko sulaukusieji nešini Žolinės puokštelėmis iš visų pusių takais takeliais skubėjo į bažnytėlę. Šią dieną dažnai susirenka giminės, sugrįžta iš kitų miestų ar šalių vaikai ir artimieji. Per šv. Mišias žolynai buvo pašventinti, jie saugos parapijiečius nuo negandų ir nelaimių.

Vakare Laisvės aikštė prisipildė kapelų, jų atvyko net ir iš Latvijos. Vėliau iškilminga eisena pasuko į miesto parką. Šventė baigėsi įspūdingais fejerverkais ir Žolinės laužu.

 

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt