12
A, Lap
10 Nauji straipsniai

Pakruojis. Daugybė įspūdžių Baltijos kruize

Jagalos krioklys – vienas iš Estijos gamtos stebuklų, pakruojiečiai čia stabtelėjo pasigrožėti vaizdais ir nusifotografuoti.

Bendruomenių veikla
Nustatymai

Net dvi Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos (pirmininkė Eugenija Lipienė) narių grupės vyko į Baltijos kruizą. Kaip sakė grupėms vadovavusi Ona Matuzienė, tokia kelionė daugeliui tapo įvairiausių įspūdžių kupinu atradimu, mat teko ne tik plaukti pramogų pilname laive, bet ir apžiūrėti dvi Baltijos jūros šalių sostines. Šios sužavėjo senamiesčiais, architektūra, muziejais ir kitomis dar neatrastomis vietomis...

Iš viso į kelionę vyko 100 šios aktyvios organizacijos narių! Tiek jų nepabūgo, kad Baltijos jūra gali būti nerami. Pasak O. Matuzienės, pakruojiečiams sekėsi – didelių bangų nepasitaikė, nors kai kam ir dėl lengvo sūpavimo norėjosi kuo greičiau į krantą.

Iš Pakruojo išvykę patogiu autobusu, keliautojai džiaugėsi, kad šis visur vyko kartu – nereikėjo vaikščioti didelių atstumų. Kelionės objektų grožį atskleidė ir profesionalus gidas.

Pirmąją dieną didžiausią įspūdį paliko plačiausias Estijos krioklys – Jagala. Tiesa, paprastai bent 50 metrų pločio iš 8 ­metrų krentanti srovė nepasitiko visa jėga – per Europą nuvilniję karščiai paveikė ir šį gamtos stebuklą. Nors dėl to pakruojiečiams gal kiek ir pasisekė – galėjo prieiti arčiau! Vėliau laukė ekskursija po Taliną – apžiūrėjo ir parkus, ir rūmus, ir buriavimo centrą, ir vietos vienuolyno griuvėsius.

Taline pakruojiečiai jau lipo į laivą – čia laukė ne tik gardi vakarienė, bet ir puiki pramoginė ­programa su loterijomis, muzika, šokiais ir įvairiais siurprizais.
Ryte atplaukę į Švedijos sostinę Stokholmą, keliauninkai skubėjo apžiūrėti vietos įžymybių – rotušės, kurioje kasmet vyksta Nobelio premijos laureatų banketai, kultūros namų, išskirtinių ­gatvių, Karalienės apartamentų, Švedijos parlamento rūmų, Didžiosios katedros, kurioje nuo seno karūnuojami karaliai, kelių garsių muziejų.
Po intensyvios dienos vėl laukė nakvynė laive. Patogiai pailsėję neįgalieji grįžo į Taliną. Tądien daug dėmesio skyrė jo senamiesčiui (verta paminėti, kad jis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą ir dažnai vadinamas „Europos viduramžių perlu“…). Čia – daugybė puikių objektų: Tompea pilis – Estijos Seimas, Domo katedra, rotušė, soboras, miesto amatininkų senieji pastatai, žymiausia Talino bažnyčia – ­­šv. Nikolo ortodoksų maldos namai. Savo grožiu sužavėjo ir Estijos vasaros sostinė Piarnu. Pakrantė ir išpuoštas miesto parkas viliojo pasilikti ilgiau…

Kaip sake O. Matuzienė, kelionės pripildo įspūdžių ir sužadina norą pamatyti dar daugiau. Jau rugsėjo antrąjį savaitgalį neįgalieji vėl ruošiasi išvykai, tiesa, šįkart ne tokiai tolimai – žada aplankyti atnaujintą Lietuvos jūrų muziejų.

Simona LIPSKYTĖ
Pakruojo r. neįgaliųjų draugijos archyvo nuotr.

 

Neįgaliųjų profesinių ir meninių įgūdžių varžytuvės

„Aš galiu viską!“ – taip vadinosi neįgaliesiems skirtas renginys, kurį organizavo Lietuvos žmonių su negalia sąjunga kartu su VšĮ „Retenė“. Registruotis į profesinių ir meninių įgūdžių varžytuves-abilimpiadą buvo kviečiamos neįgaliųjų organizacijos ir pavieniai asmenys. Abilimpiada – tai profesinių įgūdžių, lygių galimybių olimpiada, kai negalią turintys žmonės varžosi įvairiose profesinės veiklos srityse. Varžytuvių organizatorius ir dalyvius pasveikino meras S. Gegieckas ir Socialinės rūpybos skyriaus vedėja D. Rutkevičienė. Dalyviai varžėsi įvairiose rungtyse: kūrė dekoracijas, vitražus, rėmelius, rašė eiles, ieškojo „lobio“, remontavo neįgaliojo vežimėlio, dviračio ratus.

Pakruojo rajono savivaldybės ir „Bičiulystės“ inf.
VšĮ „Retenė“ archyvo nuotrauka

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt