15
P, Lap
9 Nauji straipsniai

Kazlų Rūda. Mūsų Dalytė

Rankdarbių būrelyje gimsta daug įdomių dirbinių.

Bendruomenių veikla
Nustatymai

„Bičiulystei“ parašė Vitalija Kavaliūnaitė

Man įdomu stebėti žmones: žiūriu į jų veidus ir galvoju, ką jie jaučia, išgyvena, mąsto, prisimena... Negalios prislėgti žmonės ne visada būna malonūs, nes jiems skauda. Tačiau Kazlų Rūdos neįgaliųjų draugijos narė Dalia Vyšniauskienė ne iš tokių. Ji ne tik geba kurti jaukumą savo erdviuose namuose, džiaugtis vaikais ir anūkais, gražiai sutarti su vyru, bet ir visada pasiruošusi padėti Kazlų Rūdos savivaldybės neįgaliųjų draugijos pirmininkei Ramutei Sarapinavičienei.

Dalia Vyšniauskienė – kruopšti ir sumani rankdarbių kūrėja. 

Pirmininkė Dalią apibūdina kaip draugišką, nepaprastai kruopščią meniškos sielos moterį. Darbščiųjų rankų būrelyje, kuriam vadovauja mokytoja Jūratė Banionienė (jį lanko 19 moterų), Dalia yra visų mylima. Talentinga tautodailininkė Gražina Kalvaitienė, taip pat lankanti rankdarbių būrelį, kolegę taip apibūdina: „Dalytė – tyli, rami, rimta, visuomet susikaupusi, sugebanti suprasti, atjausti ir išklausyti kitus, labai gabi, tvarkinga moteris. Visuomet gerai nusiteikusi. Ir ne tik darbelius kruopščiai, sumaniai, išradingai daro (mezga, neria, siuva), bet yra ir gera kulinarė, daržininkė, gėlininkė. Dalia mėgsta keliauti, su kitais draugijos nariais lankosi teatruose, išvykose, mugėse...“

Neįgaliųjų draugijos užsiėmimų kambaryje galima pamatyti daugybę Dalytės sukurtų darbelių: megzti vaikiški batukai, šalikai, šlepetės, gėlės-papuošalai, popierinės gėlės, buteliai ir dekupažo technika pagražintos pjaustymo lentelės, nerti varpeliai ir zuikučiai, raganaitės, paukšteliai, adatinės, servetėlės... Daliai patiko iš vilnos velti karolius, papuošalus, sages, margučius. Prieš vasaros atostogas kartu su kitomis rankdarbių būrelio narėmis kūrė lėles – lietuvaites tautiniais drabužiais, nes taip sugalvojo paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Norisi palinkėti darbščiajai kūrėjai geros sveikatos, kad savo darbais ir gera nuotaika ilgai džiugintų artimuosius, bičiulius, draugijos narius.

Kazlų Rūdos savivaldybės neį­galiųjų draugijos metraščio nuotr.

 

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt