12
A, Lap
10 Nauji straipsniai

Alytaus r. Kelionė prie Baltijos – atgaiva sielai ir kūnui

Prie jūros rankomis susikibus paminėtos Baltijos kelio 29-osios metinės.

Bendruomenių veikla
Nustatymai

„Bičiulystei“ laišką atsiuntusi Aldona Krickienė papasakojo apie alytiškių poilsį Šventojoje.

Neįgaliųjų poilsis Šventojoje – jau graži tradicija. Ir šį rugpjūtį grupė Alytaus rajono neįgaliųjų vyko pasisveikinti su jūra, pasisemti jėgų ir energijos. Tarp poilsiautojų buvo ir rateliais judanti draugijos narė, ir lazdelėmis pasiramsčiuojantys neįgalieji. Tiesa, jiems išvysti Baltijos bangas buvo nelengva. Sunkiai vaikščiojantiems, rateliuose sėdintiems žmonėms jūra sunkiai pasiekiama. Takeliai, kurie vedė paplūdimio link, buvo labai užpustyti. Jais sunku eiti ir sveikesniems draugijos nariams, o ką kalbėti apie sunkiai judančius. Kodėl Šventosios seniūnija nepasirūpina, kad šie takeliai būtų nuvalyti?

Į poilsio namus mūsų palinksminti atvyko Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos nariai, kurie kartu atsivežė ir Mosėdžio etnog­rafinį ansamb­lį. Skuodiškės parodė poe­zijos spektaklį „Sielos spalvos“. Tai buvo nuostabus pasirodymas. Mosėdžio etnografinio ansamblio vadovė su kolektyvu į šokius ir žaidimus sugebėjo įtraukti ir žiūrovus. Vėliau visus linksmino Jonavos rajono neįgaliųjų draugija.

Rugpjūčio 23 dieną, pakviesti Alytaus ir Jonavos rajonų neįgaliųjų draugijų pirmininkių, kaip ir prieš 4 metus, rinkomės prie jūros, susikibę rankomis paminėjome 29-ąją Baltijos kelio sukaktį. Sugiedojome Lietuvos himną, dainavome apie Lietuvą ir jūrą.

Dalyvavome ir renginyje prie senojo Šventosios tilto, kur buvo įžiebtas laužas. Lietuva, Latvija ir Estija 100-mečio proga susijungė į projektą „Senovinės ugnies naktis“. Prisimenant Baltijos kelio vienybę ir bendrystę, pajūryje buvo uždegti atminimo laužai.

Labai smagu, kad kelių rajonų neįgalieji taip gražiai bendrauja, minint Lietuvai svarbius įvykius.

Kelios poilsio prie jūros dienos prabėgo nepastebimai, oras buvo puikus. Apgailestaudami palikome Baltijos jūrą ir naujus draugus. Bet metai prabėgs labai greitai, netrukus ir vėl atvažiuosime. Esame dėkingi visiems, kas prisideda prie šios kelionės organizavimo.

 

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt