Skuodas. Dar geriau pažinti Žemaitiją!

Tveruose pasitiko gidas Kazys Praeras.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Danutė Lekniuvienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi įdomios ekskursijos po Žemaitijos apylinkes įspūdžiais.

Skuodo rajono neįgaliųjų draugija (pirmininkė Raminta Zabitienė, ekskursijų siela ir vadovė) surengė kelionę po įdomias Žemaitijos vietas. Šįkart į maršrutą pateko ir istoriniai, ir kultūriniai, ir meniniai objektai. Kiekvienas dalyvis galėjo rasti dominančią sritį.

Draugijos nariai maršrutu Skuodas–Tverai–Rietavas–Plungė–Skuodas vyko jau visai baigiantis rugpjūčiui. Tveruose mus sutiko tikras žemaitis gidas Kazys Praeras, kuris gražia dūnininkų šneka pasakojo apie savo gimtąsias vietas. Buvęs Tverų gimnazijos geografijos mokytojas, dabar dirbantis gidu, turėjo būti lobis mokiniams, o dabar toks yra ekskursantams. Susidarė įspūdis, kad šis žmogus lietė viską, kas gyva ir kurta Tveruose ir kas gali sudominti žmogų.

Viename tradiciniams miesteliams būdingos aikštės pakraštyje glaudžiasi gimnazijos pastatas, iš kito galo – seniausia Lietuvoje medinė bažnyčia. Aikštės centre lietaus nebijančiose didelio formato nuotraukose eksponuojamos gyvenvietės istorijos akimirkos. Užsukome ir į seniausią medinę bažnyčią, kurios pagrindiniame altoriuje įkomponuota ikona. Ekskursijos dalyviai grožėjosi bažnyčios vidumi, įdomiais vartais.

Kitas numatytas aplankyti objektas buvo Lopaičių piliakalnis. Miškingu tai lygiu, tai pastoliais vedančiu keliuku kilome aukštyn. Žvalgėmės, kur čia menama observatorija, žynių buveinė, kvėpavome gaiviu miško oru. O koks skanus buvo stebuk­lingojo šaltinio vanduo! Čia pat radome ir išmintį: „Vandenį lengva išbarstyti, sunku surinkti…“

Grįžę prie didelio ak­mens kunigaikščiui Vykintui, pasukome Rietavo link. Čia prisilietėme prie grafų Oginskių kurtos kultūros. Sužinojome, kad čia gimė ne tik Rietavui, bet ir visai Lietuvai svarbūs išradimai – telefono linija, pirmoji elektrinė, agronomijos mokykla, šešiametė muzikos mokyk­la. Čia išleisti pirmieji kalendoriai, puoselėtas gražus parkas su tvenkiniais. Viename jų atsispindi Rietavo bažnyčia su šalia jos besiglaudžiančiais namukais. Apie pakele bėgantį Rietavą miesteliui sukurtame himne rašė ir rietaviškė poetė Birutė Leng­venienė. Kiek šviesos ir naujovių įnešė į Lietuvos gyvenimą Oginskiai! Ačiū Audronei Gečienei, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus muziejininkei!

Poilsis ir pasivaikščiojimas Plungės parke – baigiamasis išvykos akordas. Sniego baltumo rūmai, tvenkinys su lelijomis, pasivaikščiojimas takeliais, grožėjimasis gėlynų kompozicijomis... Ir daug nuot­raukų atminčiai!

O štai Skuodo autobusų parko vairuotojui Vac­lovui Kaupui esame ypatingai dėkingi!

Na, o draugijos pirmininkė R. Zabitienė planuoja jau kitą kelionę. Keliausim!

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt