Biržai. Pamilkime savąjį kraštą

Biržiečiai prie Astravo rūmų.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Biržų rajono neįgaliųjų draugijos narys, Vabalninko skyriaus organizatorius Algirdas Garbauskas su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi įdomios išvykos įspūdžiais.

Kaskart gražėja mūsų kraštas. Lekiame žvalgytis į tolimas šalis, dažnai nepastebėdami mus supančio grožio. Biržų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Lidija Dainiuvienė pakvietė organizacijos narius pakeliauti po savo rajoną, pamatyti savo aplinkos grožį. Šiltą rudenėjančią dieną malonu buvo aplankyti Biržų regioninį parką – smegduobėmis nusagstytą vietovę, garsiąją Karvės olą. Tik nedaugelis mūsiškių ryžosi nusileisti į 13 met­rų gylio smegduobės dug­ną. Čia pat – ir gražiausias Lietuvoje Kirkilų apžvalgos bokštas. Palypėjus vingiuotais laiptais į 30 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, atsiveria nuostabus vaizdas į iš smegduobių susidariusių ežerėlių labirintą ir juos puošiančią augmeniją.

Biržai džiaugiasi Širvenos ežeru, kuris susidarė dar XVI amžiuje užtvenkus dvi upes, o per ežerą nutiestas ilgiausias Lietuvoje, net 525 metrų, medinis pėsčiųjų tiltas. Gėrėdamiesi ežeru, jo salelėmis ir klausydami vadovės pasakojimo, beveik visi išvykos dalyviai lieptu pasiekė kitoje pusėje esančius Astravo dvaro rūmus. Tiltą pasiramstydama lazdelėmis įveikė ir viena iš vyriausių keliauninkių Olga Braškienė, aktyvi visų kelionių ir renginių dalyvė.

Dar už keleto kilomet­rų, Drąseikių kaime, ekskursijos vadovė pasiūlė išbandyti jėgas einant Basų kojų taku. Vieni šį kilometrinį kliūčių ruožą per­ėjo visą, kiti sutrumpino, o dalis tik stebėjo ir ragino einančiuosius. Stendai skelbė, kokią naudą duoda vaikščiojimas basomis po rasą, nelygų gruntą.

Paskutinis išvykos punktas – netoli Latvijos sienos Dvargaliuose esantis Jūrio ir Kristinos Milišiūnų avių ūkis. Mus pasitikusi Kristina sakė, kad laiko per tūkstantį mėsinių, melžiamų ir kitokių avių. Vilną kerpa elektrinėmis kirpimo mašinėlėmis, bet jos nelabai kam reikia. Tad iš vilnos jie yra padarę didžiulę jurtą, į kurią pakvietė sueiti ir susodino visus 50 mūsų ekskursantų. Čia mums pasiūlė paragauti avių pieno, sūrių, vaišino produktais iš avienos. Šalia didžiosios – dar dvi mažesnės jurtos. Vienoje įrengta pirtis, kitoje – vilnos apdirbimo mechanizmų muziejėlis. Išvykos dalyviai labai džiaugėsi nuoširdžiu priėmimu, skaniomis vaišėmis, žavėjosi Milišiūnų išradingumu. Dėkojo jiems ir išvykos organizatorei draugijos pirmininkei L. Dainiuvienei. O ši jau galvoja, kokia išvyka vėl pradžiuginti draugijos narius.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt