Šilutė. Svečiavomės Švedijos širdyje

Kelionėje šilutiškiai aplankė daug įdomių objektų.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos narė Aldona Petkienė rašo apie įsimintiną išvyką į Stokholmą.

Ankstų rugsėjo rytą 48 Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai susėdo į autobusą ir išvyko Šiaulių link. Pakeliui aplankėme Joniškio krepšinio muziejų. Apie pietus pasiekėme Lat­viją, Jelgavos miestelį, sostinę Rygą. Lankėmės senamiestyje, apžiūrėjome Rygos pilis ir gynybinę sieną, „Trijų brolių“ namus, Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje pastatytas puošniausias prieškarinės Rygos pastatas „Juodgalvių“ gildijos namai, Šv. Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, senamiesčio gatvelių labirintus .

Vakare mūsų jau laukė komfortiškas kruizinis laivas „Romantika“. Pasiskirstėme kajutėse po keturis. Pro langelį buvo matyti banguojanti jūra, kurią reikės įveikti, kol pasieksime Švedijos uostą. Nusiplovę kelionės dulkes ir pasistiprinę, atgavę jėgas rinkomės diskotekų salėje, kurioje mūsų laukė staigmenos, šokiai, koncertai, žaidimai, loterijos. O po koncerto ant scenos buvo pakviesti rugsėjo mėnesį gimusieji. Visa salė jiems įvairiomis kalbomis dainavo gimtadienio dainą.

Ryte iš viršutinio laivo denio stebėjome nuostabų kraštovaizdį, o po pusryčių vykome į krantą – buvo suplanuota ekskursija po Stokholmą, kuris dėl daugybės kanalų dar vadinamas Šiaurės Venecija. Aplankėme Rotušę, kurioje kasmet vyksta Nobelio premijos laureatų banketai, Švedijos parlamento rūmus, didžiąją katedrą – vietą, kur buvo karūnuojami šalies valdovai. Stokholmo senamiestis išraižytas siauromis gatvelėmis su nedidelėmis aikštelėmis, kurias supa daugybė kavinukių ir suvenyrų parduotuvių. Visa tai mes apžiūrėjome lydimi gidės Aidos. Matėme paminklinę lentą 1994 m. nuskendusio kelto „Estonija“ keleiviams atminti. Vakare laive mūsų vėl laukė pramoginė programa. Čia nebuvo laiko galvoti apie ligas ar skausmus.

Grįždami į namus dar kartą pasidairėme Rygoje. Aplankėme Kryžių kalną – tai padėka Dievui už laimingą mūsų kelionę. Už įspūdingą išvyką visų keliautojų vardu dėkojame draugijos pirmininkei Laimai Micienei, vairuotojui Rolandui, gidei Aidai.

Šiemet ne tik daug keliavome, bet ir turiningai ilsėjomės. Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre lankėsi 46, o Nidoje 28 neįgalieji. Nekantraudami laukiame naujų kelionių.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt