18
Š, Saus
0 Nauji straipsniai

Alytus. Tavo spendimas – gyventi

„Artrito“ organizacijos nariai stengiasi būti aktyvūs.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Romutė Udrakienė „Bičiulystės“ skaitytojams rašo apie Alytaus „Artrito“ klubo veiklą.

Kiekvienas žmogus turi savo istoriją. Ir kai atsėlina rudens vakaras, užsiklojame šiltu atsiminimų patalu. Nesvarbu, kad mūsų kūnai serga, bet kartais gyjame nuo nuoširdžios šypsenos. Svarbu rasti veiklą pagal savo galimybes.

Save aš suradau neįgaliųjų organizacijų veikloje – tuometinėje invalidų draugijoje, neįgaliųjų dienos centre, pagyvenusių žmonių bendruomenėje, savitarpio paramos grupėje „Gaja“ ir , žinoma, „Artrito“ klube. Šiuo metu aš daugiausia laiko skiriu klubo „Artritas“ veik­lai, nes man tai labai mielas kolektyvas.

Vasara dovanojo daug saulėtų ir šitų dienų. Mes, „Artrito“ klubo nariai, nesėdėjome namuose. Džiaugėmės išvykomis prie ežerų ir jūros, kurias mums organizavo tarybos narai Zita Bekešienė ir Vladas Prieskienis. Dainomis ir pasirodymais džiugino klubo ansamblis, vadovaujamas Genutės Bartnykienės. Penki klubo nariai dalyvavo Lietuvos artrito asociacijos (LAA) stovykloje Šventojoje. Tai savarankiško gyvenimo įgūdžių stovykla sergantiems sąnarių ligomis. Vyko mankštos, emociniai žaidimai, diskusijos ir stovyklaujančiųjų pasirodymai-popietės. Alytiškius džiugino ir tai, kad prie mūsų stovyklautojų penketuko prisijungė tuo metu Šventojoje poilsiavusios Alytaus miesto neįgaliųjų draugijos narės Onutė Jamantienė, Marytė Mosteikienė, Danė Grigaitienė, Zita Ryliškė ir daugelis kitų. Vanda Stoškienė parengė gražų alytiškių pristatymą popietės žiūrovams. Esame dėkingi LAA prezidentei Onai Stefanijai Telyčėnienei, kuri vienija, buria skirtingus žmones iš visos Lietuvos ir padeda mokytis gyventi su šia liga.

Rugsėjį toliau vykdėme Alytaus miesto sveikatos projektą – grupei klubo narių buvo atliktas kaulų tankio, kraujo tyrimas. Rugsėjo pabaigoje vyko rudenėlio šventė „Auksinis obuolys“, bus surengta konferencija art­rito dienai pažymėti, vyksime į Vilnių susitikti su LAA nariais.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt