Kupiškis. Respublikinis neįgaliųjų teatrų festivalis – dovana sau ir Kupiškiui

Vilniečių dienos centras „Šviesa“ scenoje išraiškingai perteikė žmonių tarpusavio santykių ir bendrystės temą.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ parašė Valius Domantas.

Galėjo tos dovanos šiemet ir nebūti, galėjo XVI respublikinis neįgaliųjų teatrų festivalis „Akimirkų lietus“ neįvykti, seni bičiuliai Kupiškin nesuvažiuoti, nes Lietuvos kultūros taryba nutarė nefinansuoti šventės – esą rėmėjai gali tai padaryti.

Ir susirado jų neįgalieji – save, savo rankdarbių klubo darbštuolių paprašė sukurti dovanėlių svečiams, dar vienas kitas verslininkas, kultūros darbuotojas savanoris prisijungė, ir Kupiškio kultūros centro didžiojoje salėje pažiro „Akimirkų lietus“.

Į neįgaliųjų teatrų festivalį suvažiavo septyni kolektyvai. Pasak šventės organizatorių, Kupiškio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininko Gedimino Virbicko ir šios sąjungos teatro „Pasitikėjimas“ vadovės Palmos Skrebienės, didžioji jų dalis – seni pažįstami. Norėjo atvykti ir daugiau kolektyvų, bet pristigta galimybių visus priimti. Pirmą kartą sulaukta Vilniaus dienos centro „Šviesa“, atvežusio giliaprasmį spektaklį „Akmens sriuba“, ir Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos narių, suvaidinusių žaismingą „Dobilo ir Ramunės meilės istoriją“. Raseinių neįgaliųjų teatras „Žara“ parodė spektaklį „Moteris verta milijono“, vilniečiai sąjungos nariai vaidino linksmą „Tamošių Bekepurį“ pagal K. Binkio kūrybą, Panevėžio ir Utenos regionų aklųjų centras scenon perkėlė „Prologą teatre“ iš spektaklio „Faustas“, o Molėtų krašto humoro grupė „Molėtuvka“ žiūrovų salę linksmino smagiomis kasdienybės improvizacijomis. Pertraukėles užpildė Pakruojo rajono žmonių su negalia šeimų klubo „Optimistai“ vokalinis ansamblis. Šeimininkai, Kupiškio krašto žmonių su negalia teatras „Pasitikėjimas“, suvaidino premjerinį spektaklį „Vydūnas tautai. Pavasario žmogus“, skirtą Vydūno 150-osioms gimimo metinėms. Įtaigiai supintą filosofo ir mąstytojo Vydūno biografijos faktų ir jo pasaulėžiūros, žmogaus egzistencijos pamatinių vertybių menišką-tautišką audinį padėjo perteikti ne tik vietos vaidybos mėgėjai, bet ir kupiškėnų kolektyvą šiame spektaklyje papildęs aktorius Petras Venslovas.

Scenarijaus autorė ir režisierė Nijolė Ratkienė, pristačiusi festivalio prog­ramą, pasidžiaugė šiuo prasmingu socialiniu meno projektu, kuriame neįgalieji turi saviraiškos ir integravimosi į kultūrinį bendruomenės gyvenimą progą, o visa bendruomenė, kultūros žmonės, neretai savanoriškai paremdami (skirdami repeticijų salę, garso ir šviesų įrangą), prisideda prie bendradarbiavimo skatinimo. Pasak režisierės, neįgalių aktorių atsidavimas scenai ir nuoširdumas atperka visas kūrybos pastangas. Kupiškio valdžios atstovai ir žiūrovai šią šventę vertina kaip dovaną mažam regiono miestui, neišlepintam profesionalių meno kolektyvų.

Autoriaus nuotr.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt