Jurbarkas. Ne tik vasara tinka kelionėms

Ne tik vasarą galima turiningai pailsėti prie jūros.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos narė Irena Sabataitytė džiaugiasi šios organizacijos veikla.

Į Jurbarko rajono neįgaliųjų draugiją kasdien ateina organizacijos nariai. Jie renkasi veik­lą pagal pomėgius. Yra treniruoklių salė, kurioje neįgalieji sportuoja ir mankštinasi. Dažnai skamba muzika – repetuoja draugijos ansamblio dalyviai, kurie savo dainomis visus džiugina per šventes. Kitoje patalpoje triūsia siuvėja. Ji ne tik siuva įvairius gaminius, bet norintys išmokti siūti kartu su ja gali mokytis šio amato.

Neįgaliųjų draugija įsikūrusi gražioje, sodo apsuptoje vietoje, pilna bruzdesio, į ją visada malonu užeiti, pabendrauti, pasidalinti mintimis ir pasiūlymais, pasidžiaugti ar pasiguosti prie arbatos puodelio. Čia dirba sumanūs, jautrūs žmonės, kurie ne tik sukuria jaukią, malonią aplinką, bet ir daug dirba, kuria, rašo projektus. Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Vida Pieniutienė – veikli, sumani, energinga, daug dėmesio skiria žmonėms, įsiklauso į jų problemas, rūpesčius, yra reikli sau ir kitiems.

Vasarą Neįgaliųjų drau­gijos veikla šiek tiek kitokia. Tai – kelionių ir pramogų metas. Liepos mėnesį 45 Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos nariai poilsiavo prie Baltijos jūros Šventojoje. Džiugino geros gyvenimo sąlygos, tai, kad arti jūra, o taip pat kad visus poilsiautojus į Šventąją nuvežė naujas Lietuvos neįgaliųjų draugijos autobusas. Negalios ar ligos apimtam žmogui labai svarbu, kai nereikia vykti visuomeniniu transportu, draugų ar artimųjų prašyti, kad pavėžėtų. Kitas vasaros poilsio traukos centras – Nida. Daug kam tai svajonių kurortas – nepakartojamas gamtos grožis, marių ir jūros vėsa. Lietuvos neįgaliųjų draugijos Neringos miesto socialinės reabilitacijos ir poilsio centre šią vasarą Jurbarko neįgalieji etapais viešėjo nuo pavasario. Ligi rudens Nidoje apsilankė beveik 30 neįgaliųjų. Patirti visi pavasario, vasaros ir rudens malonumai. Tie, kurie Nidoje pabuvojo ankstyvą pavasarį ir jau besibaigiant rugsėjui, vienbalsiai tvirtina, kad nereikia bijoti sezoniškumo. Vidurvasaris – nebūtinai geriausias laikas poilsiauti prie jūros. Gražiausius ir audringiausius įspūdžius parsivežė paskutiniai poilsiautojai, patyrę štorminių vėjų gūsius, prie jūros galėję pasirinkti ne tik gintarėlių, bet ir prasiautusios krušos ledukų. Įsisiautėjo ir marios, kai bangos jau laistė pamario taką ir artėjo prie sodybų tvorų. O sutikti žvejai draugiškai patarė: ,,Eikit namo, pareina audra.“ Kada patirsi tokią gamtos galybę krašte tarp dviejų vandenų – audringos jūros ir pasišiaušusių marių.

Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos neįgalieji džiaugiasi ne tik prabėgusios vasaros poilsiu bei malonumais, bet taip pat žinojimu, kad ir ruduo, ir žiema draugijoje bus kupini veiklos, naujų patirčių ir nuoširdaus bendravimo.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt