Kaišiadorys. Draugijoje – darbymetis

Neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Svaja“ pasirodė Abromiškių sanatorijoje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Globienė „Bičiulystės“ skaitytojams pasakoja apie vasarą ir rudens pradžioje nuveiktus darbus, patirtus džiaugsmus.

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos narių ir senyvo amžiaus žmonių grupelė buvo išvykusi į Punską Lenkijoje. Sakysit – apsipirkti! Tikrai ne...

Tai svarbus Lenkijos lietuvių kultūros centras. Šimtmečius čia buvo lietuvių miestas, o ir dabar dar vadinamas lietuvių sostine Lenkijoje. Punske yra lietuviškos kultūros ir buities muziejus, panašus į mūsų rajone esantį Rumšiškių muziejų. Šiam muziejui mūsų ilgametė draugijos narė Genovaitė Naudžiūnienė vežė ir padovanojo kruopščiai savo rankomis išaustų lovatiesių. Muziejaus darbuotojai jas priėmė su dėkingumu.

Aplankėme Punsko bažnyčią. LDK gyvavimo laikais kunigauti joje buvo galima tik lietuviškai. Vėliau politinė situacija keitėsi. Šiuo metu pamaldos Punsko bažnyčioje vyksta ir lietuvių, ir lenkų kalbomis. Kelionė paliko labai daug įspūdžių.

Nuostabus rugpjūtis. Vėl susiruošėme į kelionę – šį kartą į Druskininkus. Nors daugelis iš mūsų čia jau pabuvojome pernai, bet kurorto traukai nepavyko atsispirti ir šiais metais. Pasimėgavę SPA, grožio ir masažų procedūromis, nuvykome į Druskininkų Karolio Dineikos sveikatingumo parką, kurį apie 1920-uosius metus įkūrė Lenkijos diktatoriaus Jusefo Pilsudskio gydytoja Eugenija Levicka. Tuo metu per dieną jame apsilankydavo apie 3 tūkstančiai žmonių. Parkas veikė nepilną dešimtmetį, iki įkūrėjos mirties. Po karo, 1952 metais, jį atgaivino K. Dineika. Vėliau parkas vėl buvo apleistas, šiuo metu Druskininkų savivaldybės pastangomis yra atnaujintas. Tai nuostabaus grožio kampelis. Čia tvyro ramybė, žavi žaluma, nuostabūs gėlynai. Pailsėti susėdome tiesiog parke po šimtamečiais medžiais ant minkštos it kilimas pievelės. Šiame parke vyksta daug renginių, mankštos gryname ore, įrengta moderni vaikų žaidimų aikštelė, stalo teniso, tinklinio aikštelės, lauko treniruokliai ir dar daug įvairių pramogų.

Draugijos nariams paskaitą skaitė VšĮ „Vilties žiedas“ atstovės.

Grįždami iš Druskininkų aplankėme Merkinės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią, kuri priklauso Kaišiadorių vyskupijai. Ši bažnyčia buvo minima jau nuo 1392 metų. Susipažinome ir su jos istorija, kurią tikrai verta pamatyti ir išgirsti.

Kaip ir kiekvienais metais, 45 draugijos nariai buvo išvykę į Šventosios mokymo ir reabilitacijos centrą pailsėti prie jūros. Oras mūsų nelepino, nes buvo lietingos dienos, bet kaip išvykome su gera nuotaika, taip ir grįžome atsipalaidavę ir pailsėję nuo kasdienių rūpesčių.

Rugsėjo mėnesį VšĮ „Vilties Žiedas“ atstovės vedė paskaitą draugijos nariams ,,Atrask ir įvertink save darbinėje veik­loje“. Šio projekto tikslas – teikiant socialinės integracijos paslaugas padėti neįgaliesiems ir socialines pašalpas gaunantiems žmonėms integruotis į darbo rinką.

Mūsų draugijos nariai dalyvavo ir kasmetinėje miesto rudens šventėje. Būrelio ,,Bitutė“ narės primezgė, prinėrė, siuvimo būrelio ,,Ritė“ siuvėjėlės prisiuvo daug darbelių šios šventės parodai.

Neatsiliko ir žemdirbystės būrelio nariai. Atritino priauginę 40 kg svorio moliūgų, įvairių spalvų ir veislių bulvių, svogūnų, morkų, netgi raudonųjų saldžiųjų arbūzų.

Neįgaliųjų draugijos kolektyvas ,,Svaja“ su koncertine programėle apsilankė Elektrėnų savivaldybės Abromiškių reabilitacijos ligoninėje. Po vakarienės prisirinko pilna fojė klausytojų. Vieni lazdelėmis pasiramsčiuodami, kiti remdamiesi į vaikštynes. Mūsų dainomis, Jono Katkevičiaus perskaitytomis eilėmis ir humoreskomis žmonės liko patenkinti. Įžiebėme jų širdyse šilumos, gerumo ir vilties kibirkštėles. Išvykdami reabilitacijos ligoninės pacien­tams palinkėjome stip­rios sveikatos, o šios įstaigos vadovė paprašė apsilankyti dažniau. Grįžome pakilios nuotaikos, nes kiek­vienas širdyje jautėmės padarę nors šiek tiek gero.

Draugijos meno kolektyvas ,,Gabija“ dalyvavo kasmetinėje neįgaliųjų draugijų meno mėgėjų šventėje ,,Vilties paukštė“. Kolektyvo vadovas Liutauras Milišauskas atliekamiems kūriniams, kurie buvo skirti Lietuvos 100-mečiui, pritarė smuiku. Sulaukėme daug aplodismentų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt