Jurbarkas. Pakylėjantis susitikimas su poezija

Jurbarko literatai vieni su kitais dalijosi savo kūryba.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiškelyje Irena Sabataitytė pasidalijo turiningos literatų popietės įspūdžiais.

Į Veliuonos kultūros namus susirinko Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubo ,,Versmė“ nariai ir kiti kuriantys bei poeziją mėgstantys neįgalieji. Čia juos svetingai sutiko Neįgaliųjų draugijos tarybos Veliuonos seniūnijoje narys Vytautas Bauža, Veliuonos kultūros centro darbuotojos. Ruduo – tinkamas metas poezijai, apmąstymams. Pats laikas po vasaros susitikti, pabūti poezijos ir bendrystės šventėje.

Seminarą ,,Eilės iš širdies“ pradėjo Jurbarko rajono neįgaliųjų poezijos klubo „Versmė“ vadovė Ona Čirvinskienė. Ji apibendrino neįgaliųjų kūrybą, ragino neužsisklęsti savyje, giliai stalčiuose neslėpti parašytų eilėraščių, kuriuose atsispindi žmogaus išgyvenimai ir skausmo, ir džiaugsmo akimirkomis. Tuo, ką sukuri, parašai būtina dalytis su kitais, skaityti kolegoms. Gal kartais pačiam parašiusiam eilėraštį atrodo, kad jis nieko vertas, nedrąsu parodyti, bet kitam žmogui jis suvirpina širdį, įstringa viena kita eilutė.

O. Čirvinskienė džiaugiasi kiekvienu, išdrįsusiu atnešti savo kūrybos, skaityti, dalytis poetiniu žodžiu ir jo skleidžiama emocija. Ilgai savo išgyvenimus posmuose slėpė Vilija Girdauskienė, kol kartą besišnekučiuodama prie kavos puodelio su Janina Pranaitiene, kuri jau yra išleidusi dvi poezijos knygeles, jos eilėraščiai spausdinami rajoninėje ir respublikinėje spaudoje, padavė jai ant servetėlės parašytą eilėraštį. Kolegės įvertinimas buvo paskatinimas rašyti, atsiverti. Dabar Vilija savo eilėmis paįvairina dažną neįgaliųjų renginį.

Pašnekesiai apie poeziją niekad neprailgsta. Mintimis, patirtimi dalijosi visi seminaro dalyviai, o savo eilėraščius skaitė O. Čirvinskienė, J. Pranaitienė, V. Girdauskienė, Olė Borkertienė.

Nors gūsingas vėjas ir lietus neleido pasigrožėti Veliuonos miesteliu, dvaro parke pasirinkti krentančių lapų, tarsi laiškų su geriausiais sveikatos, džiugesio akimirkų linkėjimais, tačiau visų nuotaika buvo šventiška, poezijos pakylėta.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt