Skuodas. Neįgaliųjų draugija įvertino pokyčius Plateliuose

Iš neįgaliesiems pritaikytos apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabus Platelių ežero grožis.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Danutė Lekniuvienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi informatyvios kelionės įspūdžiais.

Rudeniui persiritus antron pusėn, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijai pakvietus, būrys judėjimo negalią turinčių Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos narių išvyko dalyvauti pristatant čia vykdytą projektą, kurio vienas iš uždavinių buvo dalies infrastruktūros pritaikymas negalią turintiems žmonėms. Pristatyme dalyvavo Skuodo ir Telšių rajonų neįgalieji, turintys judėjimo ir regėjimo sutrikimų.

Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Raminta Zabitienė sukvietė išvykos dalyvius, informavo, kokiu tikslu važiuosime ir išsiruošėme kelionėn.

Lietus negailėjo keliautojų – purškė lygiu rit­mu, rodės, ir galo nebus. Pradžioje visi dalyviai buvo pakviesti vidun į turizmo informacijos centrą, kur visuomenės informavimo specialistė Daiva Vaškienė pasiūlė pabandyti iš vilnos nusivelti kamuoliukus karoliams. „Išmoksi vieną – padarysi daug!“ – juokėsi ji. Taip ir buvo – savo rankomis neįgalieji nusivėlė net po kelis kamuoliukus!

Vėliau, apsiginklavę skėčiais, visi autobusu nuvažiavo į atnaujintą terasą ežero pakrantėje, iš kurios atsiveria ypatingai gražus vaizdas į Platelių ežerą su septyniomis salomis. Neįgaliesiems, judantiems vežimėliais, įrengtas specialus takas su turėklais, ant pakylos prieinamame aukštyje įrengta informacinė lenta apie Platelių ežerą, salas. Regėjimo sutrikimų turintiems turistams informacija pateikiama Brailio raštu (beje, tokios informacijos yra ir informacijos centre – matėme atvirukų su gyvūnais, kuriuose paaiškinimai užrašyti Brailio raštu).

Grįžę į informacijos centrą, susipažinome su gausia patalpose esančia ekspozicija. Džiugu, įspūdinga, netikėta buvo sužinoti ir pamatyti paukščių, žvėrelių iškamšas, spėlioti, koks kieno pėdsakas, pamatyti šimtus smeigtukais prisegtų drugelių, vabzdžių, vabaliukų... Stebino modernus informacijos pateikimas (atveriamos durelės, angos, išmanieji ekranai, garsai, vaizdo medžiaga...) Patogu norimą informaciją susirasti pačiam. Dalijantis įspūdžiais psichologas Tomas Lagūnavičius klausė: kas labiausiai patiko? Ką dar reikėtų padaryti, kad būtų patogu?

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė R. Zabitienė ir parko direktorius R. Lydis įvertina projekto dėka atsiradusį takelį judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Mums, skuodiškiams, su plateliškiais kaimyniaujantis vos ne per tvorą ir matant, kaip vykdomų projektų dėka keičiasi Platelių miestelio ir jo apylinkių infrastruktūra, kad aplinka tarnautų žmogui, atsakyti nebuvo sunku: „Gražu! Informatyvu! Įdomu!“

Ir ką taisytų, sugalvojo. Ogi pirmame aukšte įrengtų vaizdo salę, kur judėjimo negalią turintys žmonės galėtų vežimėliuose stebėti, kas vyksta antrame aukšte! Buvo pageidavimų didinti erdves, dar keletas kitų, bet apskritai jaunas, darbštus, kūrybingas Platelių turizmo informacijos centro kolektyvas pelnė daugybę aplodismentų ir linkėjimų kurti įdomius, turiningus projektus. Dėkojome ir parko direktoriui Ramūnui Lydžiui, ir šauniai komandai, lydėjusiai mūsų grupę.

Mūsų neįgaliesiems pirmąkart teko garbė būti svarbiais asmenimis – vertinti projektą, kuris skirtas konkrečiai jiems.

D. Lekniuvienės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt