Jonava. Šventėje – dešimtmečių akordai

Draugijos vadovė Valerija Lopetienė sulaukė daug sveikinimų.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Marius Glinskas papasakojo, kaip Jonavos rajono neįgaliųjų draugija spalio pabaigoje paminėjo savo gyvavimo 30-metį.

Draugijos ištakos – jau horizonte. Teko panaršyti senbuvių atmintyje: pirmoji vadovė ir sambūrio iniciatorė – Violeta Neimontaitė, estafetę toliau perėmė Rita Kertenienė, Elena Ivanauskienė, nuo 2014-ųjų gegužės organizacijai vadovauja Valerija Lopetienė, anksčiau čia dirbusi pirmininkės pavaduotoja.

„Prieš trisdešimt metų įvyko nedidelis stebuk­las: du keliai, duobėtas ir tiesus, susiliejo ir atsirado bendras kelias, kuriuo dabar ir važiuojame“, – metaforiškai sveikinimo žodyje kalbėjo rajono meras Eugenijus Sabutis. Viešnios iš Lietuvos neįgaliųjų draugijos Saulė Vėjelienė ir Lina Arlauskienė prisipažino, kad vykti į Jonavą joms visada smagu ir įteikė draugijai gražią padėką. Savivaldybės Socia­linės paramos skyriaus vedėja Daiva Ūselienė prisiminė senovės romėnų mąstytojo Senekos persergėjimą, siųstą savo mokiniui Lucilijui: svarbiausia esą nelikti vienišiems.

Su gėlių puokštėmis į sceną lipo Globos namų gyventojai, Socialinių paslaugų centro, Neįgaliųjų veiklos centro atstovai, bičiuliai iš Aklųjų ir silpnaregių sąjungos Jonavos filialo, diabeto klubo „Ramunė“, Lietuvos reabilitacijos ir slaugos centro, bažnyčios atstovai, svečiai iš Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos, Birštono savivaldybės neįgaliųjų draugijos, o kėdainiečiai išrikiavo net 12 žmonių vokalinį ansamblį.

Šventės kulminacija – Upninkų krašto senolių Mykolo Kručo ir Broniaus Sedlecko „benefisas“. Šie nepataisomi romantikai dar kartą įrodė, kad viltis ir sveikas humoras gelbsti iš netikėčiausių situacijų ir tampa geriausiu vaistu nuo negalios. Panašaus recepto, tik su lyrikos veik­liąja medžiaga, laikosi ir ilgametė draugijos narė Danutė Kuliavienė, ji šventėje paskaitė keletą eilėraščių.

Per sceną nuklibinkščiavo močiutė, skaičiuojanti ką tik gautą pensiją. Netrukus į jos duris paklebeno duktė, žentas, anūkėlis. Tai vaizdelis iš neseniai susibūrusios humoro grupės „Rykštenė“ (vadovė Gražina Čekavičienė) vaidinimo „Greitieji kreditai“, atspindinčio dabarties senolių rūpesčius.

Pagaliau atėjo „paslaptingoji dalis“. Anot renginio vedėjų Ritos ir Rūtos, pirmininkė V. Lopetienė nusprendė paišdykauti ir septyniems savo bendražygiams įteikti padėkos raštus. Ne vienas iš jų stebėjosi ir grūmojo pirštu – girdi, nereikia tų ditirambų.

Džiugiais ir viltingais akordais šventės dalyvius linksmino vokalinis ansamblis „Lietava“.

Džiugiais ir viltingais akordais visus nuo kėdžių kėlė vokalinis ansamblis „Lietava“ (vadovė Laima Stakeliūnienė) ir balsingoji aklųjų ir silpnaregių „Jonavėlė“ (vadovė Janina Butkuvienė). Ausyse vis dar skambėjo ir mūsų eiliuotojo M. Kručo dvieilis: „Ilgai gyventi kiekvienam duota, tik išnaudokim, ką gamta duoda.“

Kęstučio Putelio nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt