Širvintos. Šimtmečio įkurtuvės

Širvintose atidarytas naujas daugiabutis, kuriame įsikurs socialiniai būstai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Maslinskienė laiške „Bičiulystei“ džiaugiasi pokyčiais Širvintose.

Lapkričio 16 dieną Širvintose atidarytas naujas daugiabutis, kuriame įsikurs socialiniai būstai. Daugiabutis Širvintose pastatytas įgyvendinant projektą „Socialinio būsto fondo plėtra Širvintų mieste“, kuris finansuojamas Europos Sąjungos, valstybės ir Širvintų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Naujame, moderniame pastate įrengta 18 socialinių būstų, dalis iš jų pritaikyta tiek fizinę, tiek psichikos negalią turintiems asmenims.

Atidarymo šventėje dalyvavo Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, Širvintų Šv. Mykolo arkangelo bažnyčios kunigas Leonas Klimas, Širvintų rajono administracijos, tarybos nariai, rangovai, rajono įstaigų ir organizacijų atstovai, na, ir žinoma, šeimos, kurios jau tą dieną tapo naujakuriais.

Sveikinimo žodį taręs Vyriausybės kancleris A. Stončaitis kalbėjo apie geruosius pokyčius socialinės politikos srityje, apie tai, kaip kiekvienam žmogui yra svarbu turėti namus ir kaip džiugu nedideliame Širvintų mieste bei rajone matyti tiek įvairias sritis apimančių infrastruktūros gerinimo darbų, įgyvendinamų projektų. Sveikindamas visas šeimas, kancleris įteikė simbolinę Premjero dovaną – Lietuvos trispalvę, kuri tuoj pat buvo pakabinta ir jau puošia naująjį daugiabutį.

Oficialiai paskelbus socialinių būstų daugiabutį atidarytą, pastatą pašventino kunigas dekanas Leonas Klimas, kuris palinkėjo Dievo palaimos šiame name gyvenančioms šeimoms.

O įteikiant būstų raktelius naujakuriams, šaltoką lapkričio rytmetį šildė nuoširdžios šypsenos, neslepiamos džiaugsmo ašaros, padėkos žodžiai, vaikų piešiniai... Naujasis daugiabutis šiandien namais tapo ne vienai jaunai, daugiavaikei šeimai, negalią turintiems asmenims, žmonėms, kurie į eilę socialiniam būstui gauti buvo įrašyti dar 2006 metais.

Socialinį būstą gavo ir Neįgaliųjų draugijos narė Neringa Lesienė. Nors ji turi negalią, bet yra aktyvi Širvintų rajono neįgaliųjų bendruomenės siuvinėjimo ir mezgimo būrelio narė. Kryželiu siuvinėti N. Lesienės paveikslai, įvairūs mezginiai puošia Neįgaliųjų draugijos stendus, taip pat eksponuojami savivaldybės bibliotekoje ir kitose parodose.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt