18
Š, Saus
0 Nauji straipsniai

Švenčionys. Saldi pramoga

Šakočio kepimo žinovė suteikė galimybę dalyvauti šiame procese.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Švenčionių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Oksana Teilans „Bičiulystės“ skaitytojams pasakoja apie įdomią dienos centro lankytojų išvyką.

Dideliuose prekybos cent­ruose ir mažose krautuvėlėse dažnai einame pro vitrinas, kuriose puikuojasi įspūdingas lietuviškas skanėstas – šakotas medis-pyragas. „Tradicinis“, „Trapusis“ ir kitokie šakočiai puošia vestuvių, jubiliejų ar kitų švenčių stalus. Šakotis laikomas lietuvių kulinarijos istorijos dalimi. Tačiau į Lietuvą šis skanėstas atkeliavo XIX a. pabaigoje ir iš pradžių buvo kepamas tik vienuolynuose, o jo receptas buvo laikomas paslaptyje. Šakočio atsiradimo istoriją, kaip ir iš ko jis kepamas, kuo skiriasi nuo kitų šalių analogiškų desertų, sužinojome apsilankę šakočių kepimo įmonėje.

Švenčionių socialinių paslaugų centro dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ lankytojai pakilios nuotaikos nuvyko į UAB „Romnesa“. Tai buvo seniai suplanuota ir nekantriai laukta išvyka, juk mūsų laukė pažintis su kulinarijos menu.

Jaukiame restorane mus pasitiko šakočio kepimo žinovė Marytė, kuri ne tik papasakojo ir pademonstravo kepimo procesą, bet ir suteikė galimybę kiekvienam šiame procese dalyvauti. Stovėjome prie karštos ugnies, pylėme tešlą ant volo, džiaugėmės savo kukliais pasiekimais. Geriausiais kepėjais buvo pripažinti vyrai. Kol kepė šakotis, mėgavomės personalo dėmesiu, karšta kava ir arbata, ragavome UAB „Romnesa“ kepamų šakočių, apžiūrėjome kitų šalių šakočių ekspoziciją. Pamokėlės pabaigoje buvo įteiktas sertifikatas, patvirtinantis, kad įgijome žinių apie Lietuvos kulinarinį paveldą ir nuo šiol esame šakočio kepimo žinovai. Namo išsivežėme šviežutėlį, ką tik nuo žarijų, šakotį ir kitų dovanų.

Mūsų išvyką vainikavo pietūs kavinėje „Arka“. Jauki aplinka, skanus ir gražiai patiektas maistas, padavėjų dėmesys veikė atpalaiduojančiai. Neskubėjome išsiskirstyti, šnekučiavomės, dalijomės įspūdžiais, kūrėme naujus planus.

Išvyka finansuota iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt