Lazdijai. Pavėžėjimo paslaugas teiks draugija

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Praėjusių metų pabaigoje Lazdijų rajono savivaldybė sulaukė gyventojų prašymo teikti pavėžėjimo paslaugas į dializes.

Suvokiant šių procedūrų būtinybę ir siekiant užtikrinti medicininių paslaugų pasiekiamumą visiems Lazdijų krašto gyventojams, jau buvo skirta beveik 3 tūkst. eurų šioms paslaugoms finansuoti. Šią pagalbą planuojama teikti ir toliau. 2019 m. Lazdijų rajono savivaldybės biudžete numatoma skirti dar beveik 15 tūkst. eurų transporto paslaugoms dializuojamiems ligoniams teikti.

Šią paslaugą teiks Laz­dijų rajono neįgaliųjų draugija, vienijanti daugiau kaip 200 neįgalių asmenų. Daugiau kaip 60 % neįgaliųjų gyvena kaimiškose vietovėse, tad neretai susiduriama su transportavimo, pavėžėjimo problemomis. Draugijos pirmininkė Onutė Černiauskienė sako, kad transporto paslaugas dializuojamiems ligoniams draugija teikė jau nuo liepos – įgyvendino savivaldybės skelbtą projektą. Šiemet draugija laimėjo savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą.

Asmenims, kuriems būtinos dializės procedūros, dėl ligos, negalios, senatvės, judėjimo problemų, patiems, naudojantis visuomeniniu ar individualiu transportu, sunku nuvykti į medicinos įstaigas, tam būtinas pritaikytas transportas. Šešiems pagalbos prašiusiems Lazdijų rajono savivaldybės gyventojams procedūros yra būtinos tris kartus per savaitę, tad per metus bus atliekama beveik 1000 procedūrų, o vykstant į jas įveikiama keliasdešimt tūkstančių kilometrų. Gyventojai yra vežami nuo savo gyvenamosios vietos iki Lazdijų ligoninės patalpose esančio A. Laurinaičio ambulatorijos filialo.

Lazdijų rajono savivaldybės ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt