Švenčionys. Geros sveikatos šaltinis

Švenčioniškiai džiaugiasi galimybe atgauti jėgas baseine.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Laiške „Bičiulystei“ Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ socialinė darbuotoja Oksana Teilans pasidalijo apsilankymų baseine įspūdžiais.

Rūpintis savo sveikata ne tik nesudėtinga, bet ir malonu. Tam, kad sustip­rintum savo imunitetą, pagerintum savijautą, nebūtina vargti sporto salėje ar bėgioti rytais. Ir nebūtina laukti vasaros, kad galėtum paplaukioti. Baseinas laukia bet kuriuo metų laiku. Vanduo suteikia daugybę teigiamų emocijų ir padeda stiprinti sveikatą.

Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ lankytojai jaučia atsakomybę už savo sveikatos išsaugojimą, todėl sąmoningai ir aktyviai dalyvauja sveikatos stiprinimo veikloje ir išnaudoja galimybes palaikyti savo fizinį aktyvumą. Nuo sausio pabaigos įsijungėme į rajono savivaldybės administracijos vykdomą Sveikos gyvensenos skatinimo Švenčionių rajone projektą ir pradėjome lankyti baseiną.

Nugalėję visas įmanomas baimes vykdėme instruktorės nurodymus, stengėmės kuo geriau atlikti pratimus. Tokios mankštos tinka ir nemokantiems plaukti, jos aktyvina ištvermę, stiprina kūno raumenis bei širdies ir kraujagyslių sistemą. Vanduo laiko žmogų, todėl kai kuriuos pratimus daryti lengviau, nes nėra apkraunami stuburas ir sąnariai. Mažėja traumų rizika, o tai labai svarbu senyvo amžiaus žmonėms. Be to, vanduo švelniai masažuoja, todėl po pratimų nejaučiame skausmų.

Užsiėmimai praeina linksmai ir įdomiai, suteikia galimybę pabendrauti, atsiriboti nuo problemų. Gera nuotaika, dėmesys ir pagalba vienas kitam yra neatsiejami mankštos palydovai. Todėl mankštos vandeny senjorams tampa ne prievole, bet tikru malonumu.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt