Šilutė. Popietėje pagerbė duoną

Šilutės neįgalieji paminėjo šv. Agotos dieną.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos narė Aldona Petkienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi tradicinės šventės įspūdžiais.

Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai tęsia gražią tradiciją – kasmet surengia šv. Agotos duonelės popietę. Jos dalyvius su plakatu „Sveiki atvykę“ kieme pasitiko senis besmegenis, nulipdytas sumanios floristikos būrelio vadovės Zinaidos Mikelionis, Kęstučio Mažono, na, žinoma, ir pirmininkės Laimos Micienės. Nedidelėje salėje vos tilpo dalyviai ir svečiai. Pirmą kartą mus aplankė Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Remigijus Saunorius ir nuolatiniai svečiai – Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis ir Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Valienė.

Atlikus duonos pašventinimo apeigas klebonas linkėjo, kad visus neįgaliuosius kelionėse lydėtų šv. Agotos užtarimas, kad ji namus saugotų nuo gaisrų. Klebonas pasidžiaugė, kad draugijos nariai maloniai bendrauja, kad suranda noro, jėgų ir sveikatos susirinkti, kad yra tokia organizacija, kurios pirmininkė stengiasi, jog žmonės, prispausti ligų, nepasijustų vieniši, atstumti. Apeigos baigėsi bendra malda.

Gražių žodžių negailėjo ir meras V. Laurinaitis. Popietėje skambėjo giesmės, ansamblio „Šilainė“ (vadovas A. Kmita) atliekamos dainos, eilių paskaitė Lilija Žąsytienė. Klausėmės Olgos Matažinskienės pasakojimų, pamokymų, patarimų. Vaišinomės skaniais pyragais, žemaitišku kugeliu, troškintais kopūstais, kuriuos gamino užimtumo būrelio „Mėta“ aktyviausios narės Danutė Žydanienė, Eugenija Savickienė, Irena Reikertienė, Alma Kromelienė, Onutė Viskintienė, Zita Alūzienė, Irena Gedmintienė. Na, o skanią naminę girą padarė Vaidas Austynas. Ačiū visiems prisidėjusiems, kad dalyviai ne tik parsineštų šv. Agotos duonos, bet ir į namus grįžtų sotūs.

Užimtumo būrelis „Mė­ta“ klebonui įteikė su didele meile iškeptą pyragą. L. Micienė džiaugėsi aktyviais padaliniais, linkėjo geros sveikatos.

Metus pradėjome aktyviai, taip juos ir tęskime.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt