Švenčionys. Muilo fantazijos

Dienos centro lankytojai džiaugiasi savo darbais.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiškelyje Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ socialinė darbuotoja Oksana Teilans pasidalijo įdomaus užsiėmimo įspūdžiais.

Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ lankytojai neprarado noro mokytis. Neretai jie mokosi vienas iš kito, tačiau maloniai priima kiekvieną, kuris sugeba pasidalyti savo patirtimi, ir su džiaugsmu perima šią gerąją patirtį. Paskutinę vasario savaitę dienos centre „Verdenė“ vyko edukacinė pamokėlė, kurią vedė energinga ir nuotaikinga tautodailininkė Lilia Puzyriova. Pamokėlę drąsiai galima pavadinti „Muilo fantazijos“, nes naudodami vilną gaminome muilą-kempinę. Tai ne tik kūrybinis užsiėmimas, bet ir tam tikra relaksacija, nes vilna šildo, lengvai masažuoja, paglostymai ramina.

Tautodailininkė supažindino mus su vilnos vėlimo istorija, kuri siekia Nojaus laikus. Šiek tiek ir pasportavome, nes į užsiėmimą labai natūraliai įsipynė trumpos linksmos pertraukėlės. Viso užsiėmimo metu buvome apsupti vadovės dėmesiu, ji kiekvienam surado palaikymo ir padrąsinimo žodį. Išmokome ne tik muilą apvelti, bet ir priimti gyvenimo iššūkius, juos pasitikti žodžiais „Aš taip norėjau!“

Laikas prabėgo nepastebimai. Ir štai kiekvienas savo rankose laiko spalvingą muilą-kempinę. Iš nedidelio puraus vilnos kuokštelio gimė nuostabus dalykas. Vilnos spalvose ir ornamentuose galima atpažinti savo nuotaiką, įžiūrėti gamtos ir gyvūnijos vaizdus. Mažame darbelyje – ir rankų šiluma, ir dalelė savęs.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas