Zarasų r. Arši Kanapinio ir Lašininio dvikova ir nuspėjama jos baigtis

Lašininio ir Kanapinio kova.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Vilija Visockienė pasidalijo smagios Užgavėnių šventės įspūdžiais.

Nušurmuliavo pilnos klegesio ir juoko Užgavėnės Dusetose, Riebalų švente šiemet pavadintos – su kaukėtais suodinais padarais, lendančiais iš papečkio, su ilgaskverniais žydais, pardavinėjančiais aklą seną kumelę, su ryškiaspalvėmis čigonėmis, buriančiomis iš delno... Siautėjo ši šutvė Zarasų kultūros centro Dusetų dailės galerijos salėje, o tramdė juos paprastos, bet tikrai ne prastos kaimo moterėlės – dėdienė (Sigita Gudonienė) su Agočiute (Edita Sinkevičienė). Jos ne tik tvarką su savo šluotomis padarė, bet ir gausiai susirinkusius žiūrovus supažindino su Užgavėnių tradicijomis, papročiais bei pristatė svečius.

Šventėje koncertavo Ignalinos rajono neįgaliųjų draugijos meno kolektyvas „Putinas“ (vad. Vincas Kliukas), Visagino neįgaliųjų draugijos dainų ansamblis „Pušelės“ (vad. Olga Šinkarenko). Abu kolektyvai gyvuoja jau daugiau nei 20 metų, yra gerai žinomi savo krašte, juose dainuoja ir groja aktyvūs, kūrybingi žmonės. Tai – gražios draugystės ir šaunaus bendradarbiavimo pradžia, tikimės šių kolektyvų sulaukti svečiuose dar ne kartą.

Dusetų jungtinė kapela. 

Dusetoms atstovavo dvi saviškės kapelos – neseniai susikūrusi, bet jau žmonių pamilta Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos Dusetų liaudiškos muzikos kapelija „Ežerija“ bei Zarasų kultūros centro Dusetų dailės galerijos folkloro ansamblis „Du sietai“ (vad. S. Gudonienė). Smagiai prisidainuota, prisišokta, išsiburta puiki ateitis, o tada scenoje susikovė pagrindiniai Užgavėnių personažai – Lašininis su Kanapiniu. Mūšis jų buvo aršus, bet su lengvai nuspėjama baigtimi – pamynė liesas, tačiau tvirtas Kanapinis savo priešininką ir privertė visus pasižadėti ne tik nevalgyti, bet net ir nesapnuoti mėsos iki pat Velykų. Pasižadėjome...

Šventės kulminacija vyko prie Sartų ežero, kur privalgę blynų, košės ir žuvienės, pašokę ir padainavę, sutrypę paskutinius sniego likučius, visi draugiškai ir be didelio gailesčio sudeginome Gavėną – kad murziną ir įkyrėjusią žiemą greičiau ir galutinai ištirpintų pavasario saulutė.

Šią smagią šventę surengė Zarasų kultūros centro Dusetų dailės galerija ir Vilhelminos Dubnikovos vadovaujama Zarasų rajono neįgaliųjų draugija.

V. Visockienės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt