Jonava. Blynai – ne tik gardumynai

Per Užgavėnes ne tik blynų skanavo, bet ir poezijos klausėsi.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiškelyje Marius Glinskas papasakojo, kaip Jonavos neįgalieji atšventė Užgavėnes, pasidžiaugė, kad šioje šventėje tradicijos gražiai derėjo su netikėtomis naujovėmis.

Tradicijos – tai blynai, lašiniai, kaukės. Vieni kepė, kiti riebalais tepė, treti kipšiukus ir raganėles vaidino. Naujovė – pavasarinės poezijos skaitymai. Čia visu balsu prabilo draugijos sporto vadovas pedagogas Albinas Pavasaris. Jis ne tik savo posmų paskaitė, bet ir eilėraščių viktoriną surengė. Kas galėjo, tas spėliojo autorius. Vieno eilėraščio kūrėjas, pasirodo, buvo net pirmasis Lietuvos neįgaliųjų draugijos vadovas Jonas Mačiukevičius. Savo posmais dalijosi literatai Gražina Čekavičienė, Nijolė Antanavičienė, šių eilučių autorius. Pertraukėlių metu skambėjo nuotaikingos „Lietavos“ ansamblio dainos.

„Jei būsite linksmi, dalysitės vieni su kitais ne tik sopuliais, bet ir džiaugsmais, tai ir pavasaris ateis greičiau“, – sakė šventę aplankęs Šv. Jono parapijos klebonas, dažnas draugijos svečias Giedrius Maskolaitis.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt