Švenčionys. Pilietiškumo diena svarbi visiems

„Verdenės“ senjorai parengė koncertinę programą.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ socialinė darbuotoja Oksana Teilans papasakojo, kaip buvo paminėta Kovo 11-oji.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – tai pilietiškumo ir meilės Tėvynei jausmas. Tėvynė – vieta, kur žmogui gera, kur praėjo vaikystė, kur jis gyvena ir dirba. Didelis miestas ar mažas kaimelis, laukai, miškai, namas gatvės gale, tėvai, giminės ir draugai – tai dalis žmogaus ir jo Tėvynės.

Kovo 12 d. Švenčionių socia­linių paslaugų centro Senų ir neįgalių žmonių globos namuose buvo minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Ta proga, pasipuošę tautine simbolika, juos aplankė senjorai iš Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“. Švęsti susirinkusius senjorus pasveikino Švenčionių socialinių paslaugų centro direktorė Joana Jurkevičienė, Senų ir neįgalių žmonių globos namų vedėja Romualda Zobielienė ir užimtumo specialistė Edita Basienė, Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ socialinė darbuotoja – šių eilučių autorė.

Po koncerto renginio dalyviai vaišinosi naminiais pyragais.

„Verdenės“ senjorai, padedami meno vadovės Angelės Misiūnienės, parengė koncertinę programą. Šventę A. Janulio eilėmis „Atvirukas iš tėviškės“ pradėjo šio centro lankytoja Danutė Garlienė, programą pratęsė senjorų choras. Kartu su globos namų gyventojais ir darbuotojais giedojome Lietuvos valstybės himną, dainavome patriotines ir tautines dainas. Skambėjo A. Jakšto ir kitų poetų eilės. Senų ir neįgalių žmonių globos namų užimtumo specialistė Edita parengė įdomios medžiagos apie Šventos dvaro istoriją, pateikė klausimų dalyviams. Teisingai į juos atsakiusiųjų laukė prizai. Po koncerto bendravome prie kavos puodelio, vaišinomės naminiais pyragais.

Kasdienybėje sunku atrasti laiko pagalvoti, ką konkrečiai man reiškia laisvė. Tą dieną kiek­vienas turėjo tokią galimybę. Dažniausiai laisvė asocijuojasi su nepriklausomybe, bet kartu tai ir didžiulė atsakomybė – už savo pasirinkimus ir veiksmus. Kiek­vieno žmogaus širdyje gyvena tikėjimas ir viltis. Tikėjimas duoda tai, vardan ko mes gyvename, viltis palaiko jėgas gyventi, laisvė suteikia mums sparnus.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt