Panevėžys. Neįgalieji noriai siekia saviraiškos ir tobulėjimo

Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos nariai apsilankė Fotografijos muziejuje Šiauliuose.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos narė Dalia Hokušienė dalijasi didelį įspūdį palikusios kelionės įspūdžiais.

Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos saviraiškos per fotografijos meną būrelis gyvuoja jau 6 metus.

Pirmasis jo vadovas buvo Algis Giba. Šiuo metu būreliui vadovauja meninės fotografijos žinovas Lionginas Skrebė. Būrelio užsiėmimai vyksta 2 kartus per savaitę.

Trečiadieniais organizuojamos išvykos į gamtą ar po miestą – keliaujama individualiai, kartais grupėmis. Pirmadieniais draugijoje apibendrinama, aptariama, ką pavyko nufotografuoti, išmokti, pasidalijama idėjomis.

Vadovas panoro supažindinti būrelio narius su fotografijos istorija. Taip gimė idėja aplankyti Šiaulių fotografijos muziejų. Draugijos pirmininkės Stanislavos Arbutavičienės paraginti sumanėme sujungti fotografijos bei keramikos būrelių veiklas ir praplėsti kelionės programą – susipažinti ir su juodosios keramikos ypatumais. Užimtumo būrelio vadovė Milda Čerkesienė priėmė iššūkį. Buvo sudaryta išsami kelionės programa.

Pirmiausia aplankėme „Valerijono“ vaistinę, dalyvavome edukacinėje programoje suaugusiems „Ir maistas, ir vaistas: šalto spaudimo aliejai ir daiginti grūdai“, mokėmės atpažinti natūralius kosmetikos produktus, pasivaišinome arbatžolių arbata ir kt. Vėliau keliavome į Fotografijos muziejų, susipažinome su fotografijos meno istorija, pažvelgėme į Šiaulių miesto panoramą, pakeliui užsukome į „Rūtos“ konditerijos gamyklą, kur vėl laukė įdomi programa.

Tęsėme pažintinį maršrutą po Šiaulius – domėjomės miesto architektūra, apžiūrėjome V. Purono skulptūras. Vėliau aplankėme Gruzdžių juodosios keramikos muziejų. Pas Reginą Mataitienę mokėmės lipdyti puodus žiedimo staklėmis, sužinojome, kaip išdegti ažūrinius juodosios keramikos gaminius ir kitų paslapčių. Regina su mumis labai nuoširdžiai bendravo, aprodė sukauptą juodosios keramikos arsenalą.

Kuo toliau, tuo įvairiau – vykome į Dargaičių kaimo mini zoologijos sodą, kur gyvena per 100 gyvūnų: alpakos, kupranugariai, stručiai, asiliukai, kengūros ir kt.

Grįžome pavargę, bet pasisėmę patirties ir įspūdžių, laimingi. Kilo didžiulis noras toliau tobulėti, kelti kvalifikaciją, pažinti savo brangią gimtinę ir neišsenkamus žmonių gabumų lobius.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas