Zarasai. Aplankius Anykščių kraštą

Kelionės dalyviai prie apversto namo.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Laima Gorpinič rašo apie įdomią Zarasų neįgaliųjų kelionę į Anykščių kraštą.

Anykščių krašto grožiui nėra abejingo nė vieno lietuvio, o ir užsienio svečiai mielai vyksta į šį nuostabų kampelį. Sušilus orui, Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai susiruošė į pažintinę, edukacinę kelionę po Anykščių kraštą. Pasirinkta kelionės prog­rama buvo turininga ir įdomi.

Pirmasis sustojimas – prie antro pagal dydį akmens Lietuvoje – Puntuko. Pasigrožėję rieduliu, prisiminę akmens atsiradimo istoriją, miško taku ėjome aplankyti lankomiausios Anykščių pramogos – Lajų tako. Medžių lajų takas nuo žemės pamažu kyla iki 21 metro. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 m ir veda į 35 m aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais. Stebint gražius vaizdus taip ir norisi deklamuoti A. Baranausko poemos eilutes: „Kur tik žiūri, vis gražu, žalia, liekna, gryna...“

Dar nepatirtas emocijas ir pasivaikščiojimą lubomis kelionės dalyviai išbandė „Apverstame name“. Tai unikali pramoga. Neįprasta namo erdvė ne visiems sukelia malonius jausmus. Kelionės dalyviai buvo smagiai nusiteikę, džiaugėsi naujais potyriais ir džiugiomis akimirkomis.

Aplankėme 2010 metais įkurtą pirmąjį Lietuvoje Angelų muziejų. Savo sukauptą profesio­nalių menininkų sukurtų angelų kolekciją padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris. Kolekcijoje – tapyti, mediniai, keramikiniai, stik­liniai angelai. Kolekcija nuolat pildoma meno kūrėjų, dailininkų dovanojamais angelais, plenerų darbais. Muziejuje vyksta edukacinės programos, koncertai, literatūriniai ir sakraliniai vakarai.

Kelionę užbaigėme užsukę į Niūronis. Čia įsikūręs unikalus ir vienintelis Lietuvoje Arklių muziejus. Muziejus buvo įkurtas 1978 m. profesoriaus Petro Vainausko iniciatyva. Metams bėgant muziejus pildėsi vis naujais eksponatais, suvežtais iš visos Lietuvos. Šiuo metu visi eksponatai suskirstyti į 4 pagrindinius rinkinius: etnografijos, padargų, spaudinių, transporto. Įdomu buvo apžiūrinėti senovines karietas, lineikas, vežimus, pašto tarnybai skirtą kampelį. Išskirtinis gaisrinės vežimas su gaisrininkų inventoriumi. Muziejuje veikia kalvė, kurioje susipažinome su kalvio amatu. Dalyvavome edukacinėje prog­ramoje „Duonelė kasdieninė“. Šeimininkė daug įdomaus pasakojo apie krosnį, apie senovinius virtuvės reikmenis, duonos kepimo procesą. Kiekvienas edukacinės programos dalyvis savo rankomis suformavo duonos kepalą, jame įspaudė savo ženklą ir iškepusį parsivežė namo. Kol kepė duonelė, skanavome kaimiškų vaišių.

Namo grįžome kupini naujų įspūdžių, praplėtę savo akiratį. Kelionės – tai puiki proga atitrūkti nuo kasdienybės, juk patirti nuotykiai virsta į puikius prisiminimus. Už kelionės organizavimą nuoširdžiai dėkojame Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Vilhelminai Dubnikovai.

Vilhelminos Dubnikovos nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas