Šiauliai. Draugijos pirmininko darbas sunkus ir atsakingas

Šiaulių miesto neįgalieji išklausė pirmininkės Rolandos Petronienės ataskaitą.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Šiaulių miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Rolanda Petronienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi vadovavimo draugijai patirtimi.

Šiaulių miesto neįgaliųjų draugijoje įvyko ataskaitinė-rinkiminė konferencija. Patvirtintos draugijos veiklos ir finansinė ataskaitos už 2018 metus. Išrinkta nauja taryba. Balsų dauguma trečiai kadencijai pirmininke išrinkta Rolanda Petronienė, pavaduotoja – Ona Jonikienė.

Pasidalinsiu prisiminimais iš 8 metų pirmininkės darbo. Dvi kadencijos prabėgo lyg viena diena. Atrodo, dar taip neseniai pradėjau dirbti šį sudėtingą ir atsakingą darbą. Sukurtas ansamblis „Verbena“, kuris aktyviai dalyvauja koncertuose, konkursuose, džiugina dainomis draugijos narius ir svečius. Amatų būrelis „Pasidaryk pats“ savo darbus pristato parodose, mugėse. Sporto mėgėjų komanda „Šiaulių ND“ dalyvavo apskrities sporto žaidynėse Joniškyje, Pakruojyje, Radviliškyje, Kuršėnuose, Kaune, Lat­vijos Bauskės mieste. Visada vadovaujamės šūkiu „Judėsi – ilgiau gyvensi.“ Dalyvių mėgstamos rungtys – smiginis, kopėtėlės, bočia, baudiniai, lėkščiasvaidis ir daug kitų įdomių žaidimų. Tokia veikla skatina žmonių judrumą ir budrumą. Visus 8 metus įgyvendinome Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje veiklas. Darbuotojų skaičius išaugo nuo dviejų iki septynių, iš jų trys – su negalia. Žmonių pamėgtos veiklos: savipagalba, saviraiška, individuali pagalba neįgaliajam, pažintinių funkcijų formavimas, palaikymas, mokymas sveikai gyventi.

Turbūt nei vienoje panašioje organizacijoje nėra, kad visi draugijos nariai būtų patenkinti pirmininko darbu – žmonių daug, daug ir nuomonių. Renginių, kelionių organizavimas – labai sudėtingas dalykas. Pasitaiko, kad pakviesti lektoriai likus valandai iki renginio praneša, kad nebegali nustatytu laiku atvykti. Kelionės dažniausiai organizuojamos iš savų pinigėlių, o vakare gavus pranešimą, kad vienas ar kitas kelionės dalyvis susirgo, reikia per valandą surasti, kas pakeis. O kiek žmonių bėdų turi išklausyti, patarti, padėti išspręsti iškilusias problemas.

Tokiame darbe dirbama dėl negalią turinčio žmogaus. Dažnas pasako: „Kokia garbė – esi pirmininkė“, bet niekas nepaklausia, kiek tenka atiduoti savo laiko, kad draugijoje įvyktų renginiai, paskaitos, susitikimai, koncertai. Draugystė su kitų organizacijų vadovais – didžiulė dovana, nes iš kiekvieno galima kažko pasimokyti.

Šiaulių miesto savivaldybės taryba 2018 metų pabaigoje draugijai skyrė patalpas Šiaulių sporto gimnazijoje, į kurias persikraustėme sausio pradžioje. Dar pilnai nesame įsikūrę, bet draugijos nariai džiaugiasi – daugiau erdvės, renginius galime rengti erdvioje gimnazijos aktų salėje. Vis dėlto kirba galvoje mintis, ar pajėgsime už jas visada susimokėti. Vis dažniau girdimi žodžiai: „Užsidirbkite ir išsilaikysite“. Draugija vienija daugiausia vyresnio amžiaus žmones su negalia, kuriems gyvenime liko tik pasidžiaugti nuveiktais darbais ir išlikti kuo ilgiau budresniais. Norėtųsi, kad sulauktume daugiau dėmesio, palaikymo, supratimo, pagalbos iš savivaldos atstovų, įmonių, verslininkų, pramonininkų, kad girdėtume mažiau frazių, jog tik dainuojam ir šokam. Mano manymu, kiekvienas besidžiaugiantis gyvenimu žmogus mažiau serga, mažiau išgyvena depresijų, ilgina savo ir kitų gyvenimus. Džiugu, kad draugijoje daug gerų, dėmesingų, veiklių narių.

Balandžio pabaigoje draugijoje įvyko renginys „Pavasaris sugrįžo“, kuriame romansus dainavo ansamblio „Verbena“ dalyviai, koncertavo Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos Kužių padalinio ansamblio „Ringuva“ dainininkės, Kuršėnų sporto klubo „Atgaiva“ parodijų teatras. Savo sukurtus kūrinius parodė draugijos narės Vilija Eidininkytė (floristikos darbai); Eugenija Budrienė (megztos kojinės), amatų būrelis „Pasidaryk pats“ kiaušiniais iš odos papuošė Velykų medį.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas