Jurbarkas. Pasidžiaugta draugijos veikla

Į ataskaitinį susirinkimą atėjo nemažas būrys jurbarkiečių.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Onutė Čirvinskienė rašo, kad Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos ataskaitiniame susirinkime aptarta 2018 metų draugijos veikla.

Pasveikinusi visus su pavasariu ir artėjančia Motinos diena, Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Vida Pieniutienė pasidžiaugė, kad praėjusiais metais nuveikta tikrai nemažai. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektas buvo vykdomas visus metus. Veiklos spektras platus – nuo kasdienių įgūdžių palaikymo iki mokymo apie higie­ną. Praeitų metų gegužės mėnesį vyko seminaras „Puokščių gamyba iš maisto produktų“, kuriame Jūratė Stanaitienė supažindino su šių darbų subtilybėmis.

Vyko ir sveikos gyvensenos mokymai, mankštos užsiėmimai, ėjimai su šiaurietiškomis lazdomis. Pasidžiaugta ir draugijos narių pasiekimais sporto varžybose – Tauragėje ir Kaune iškovotas ne vienas medalis. Visus metus buvo teikiama asmeninio asistento pagalba – buvo padedama neįgaliesiems spręsti iškilusias problemas. Keletą mėnesių nuoširdžiai plušo rankdarbių būrelio moterys, vadovaujamos Irmos Kasparaitienės ir Laimos Vyturienės. Užsiėmimų metu buvo daromos kalėdinės puokštės, numegzta daugiau kaip šimtas porų kojinyčių naujagimiams. Draugijos auksarankės dalyvavo Jurbarko miesto dienose, Tauragės vasaros neįgaliųjų šventėje, renginyje „Tau, Vilniau“ ir daug kur kitur. Keleto „Versmės“ literatų klubo narių kūryba pateko į respublikinį almanachą „Apie tave ir tau, Tėvyne“. Savo kūrinių rinktinę pernai išleido ir pristatė Janina Pranaitienė. Dešimt mėnesių stropiai mokėsi vokalinio ansamblio „Draugystė“ dainorėliai, vadovaujami Valdo Žemaičio. Jie dalyvavo visuose draugijos renginiuose.

Ataskaitiniai metai buvo kupini kelionių: aplankyta Klaipėda, joje įsikūręs Jūrų muziejus, vykta į Nidą, Pervalką, Juodkrantę, birželio mėnesį vykusioje keturių dienų kelionėje susipažinta su Praha, aplankyta Šiluva. Draugijos nariai du kartus vyko į koncertus Kauno sporto halėje. Eržvilke vykusi jau tradicine tapusi šventė „Pabūkime kartu“ irgi sutraukė didelį būrį draugijos narių bei jų artimųjų. Kaip ir kiekvieną vasarą, nemažas būrys neįgaliųjų ilsėjosi Neringos miesto socialinės reabilitacijos, kultūros centre.

Draugijos pirmininkė V. Pieniutienė padėkojo ne tik aktyviems draugijos nariams, bet ir rajono savivaldybės vadovams už suteiktą paramą. Be abejo, veikla intensyviai vyksta ir šiais metais.

Vėliau pirmininkei buvo dėkojama už triūsą besirūpinant draugijos veikla, išreikštas vienbalsis pasitikėjimas jos darbu. Visos moterys buvo džiugiai nustebintos, kai draugijos vyrai artėjančios Motinos dienos proga kiekvienai įteikė po rožę.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas