Vilkaviškio r. Veiklos pačiame įkarštyje

Parodoje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos narė Valė Jakštienė „Bičiulystei“ rašo apie Gražiškių padalinio veiklas.

Vilkaviškio krašto neįgalių draugijoje yra keletas veiklos klubų. Mūsų padalinyje veikia Gražiškiečių užimtumo klubas.

Mes, Gražiškių padalinio nariai džiaugiamės, kad galime burtis, dalyvauti veiklose, projektuose, gauti vienokių ar kitokių paslaugų. Už tai esame dėkingi mūsų draugijos pirmininkei Valei Masiliūnienei, seniūnei Romutei Didvalienei, savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjai Simonai Bikaitei, klebonui, bendruomenės pirmininkei. Dalyvaujame vykdomuose 2019 m. neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą, 2018 m. socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektuose. Mūsų padalinio vadovė Regina Jurgelaitytė glaudžiai bendradarbiauja su seniūnijos darbuotojomis, Gražiškių bendruomene.

Padalinyje turime nemažai įrangos, priemonių veikloms vykdyti. Neįgalieji skatinami aktyviau dalyvauti bendruomenės gyvenime. Kartu su bendruomenės pirmininke organizuojami įvairioms progoms skirti renginiai. Rengiami seminarai, mokymai, renkamės į savipagalbos grupes, susitikimus sveikatos temomis, mokomės, kaip pasigaminti sveiką maistą iš ekologiškų produktų, užaugintų pačių daržuose. Bendruomenė mums padovanojo siuvimo mašiną, tad siuvame prijuostes mokyklos virėjoms, kepuraites, krepšelius „Maisto banko“ akcijos maisto paketams dalinti. Velykoms marginome margučius. Turime laiko ir pasportuoti, paminti dviratį, pasimatuoti kraujospūdį.

Labai džiugu, kad mūsų draugija nesenai iš Neįgaliųjų reikalų departamento gavo automobilį. Juo važiuojame į gydymo įstaigas, į draugijos į veik­las. Mūsų padalinį nuo miesto skiria daugiau nei 20 km. Visuomeniniu transportu nelabai gali nuvažiuoti. Turime galimybę nuvykti į kitų rajonų draugijas, pasisemti minčių, idėjų. O draugijos autobusas pritaikytas mums, neįgaliesiems. Balandžio pabaigoje vykome į Druskininkus. Susipažinome su Druskininkų savivaldybės neįgaliųjų draugijos, neįgalaus jaunimo dienos centro veiklomis. Pasigrožėjome narcizų jūra. Kilome keltuvu, pabuvojome ledo arenoje, vandens parke, nuvykome į muziejų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas