Skuodas. Neįgaliųjų draugijos šeimų popietė

Susirinkusiems būti pozityviems ir neįsileisti negatyvo palinkėjo draugijos pirmininkė R. Zabitienė.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Laima Sendrauskienė laiške „Bičiulystei“ pasakoja apie Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos surengtą popietę.

Porą kartų per metus – pavasarį ir rudenį – susiburiantys į popietę rajono neįgaliųjų draugijos nariai buvo susirinkę Mosėdžio svečių namuose „Kaštonas“. Prasmingai kartu praleistą laiką nuskaidrino Rukų kaimo kapela „Gaspadorius“.

Pasak visus susirinkusiuosius pasveikinusios Neįgaliųjų draugijos pirmininkės Ramintos Zabitienės, kuri pakvietė prasmingai ir nuotaikingai praleisti laisvalaikį, šiandien labai svarbu saugoti sveikatą, o į slaptas širdies dėžutes nedėti jokio negatyvo, tik džiaugsmą ir meilę.

Renginio dalyvius sujaudino Žemaitijos metams skirta tarmiška prog­rama „Ož aukštuos tvuoros“. Ją sudainavo, suvaidino Nijolė Jasienė (autorė), Danutė Budrikienė, Stefa Šimkienė, Stasė Šmaižienė, Adomas Šakinis. Šiam pasirodymui žiogrių tvorelę nupynė Genutė Baužienė iš Gėsalų, o muzikiniais intarpais talkino Mykolas Lukas.

Tądien A. Šakiniui teko ne vienas pagiriamasis žodis už drąsą kalbėti prieš auditoriją.

Bene iškalbiausias tądien buvo mokytojos Emilijos Jablonskienės kvietimas atsigręžti į lietuvių literatūros klasikės Julijos Žymantienės Žemaitės kūrinį „Marti“. Pasak E. Jablonskienės, tik vienas kitą augindami poroje, darnoje galime įveikti gyvenimo kelionę ir pasipriešinti pernelyg liberaliam požiūriui į šeimą, kai dėl menkniekio ji subyra. Juk ne veltui, kaip akcentavo ji, liaudies išmintis sako, kad gera žmona yra karūna ant vyro galvos, o bloga – tikra koronė. Pernai buvę Žemaitei skirti metai rašytoją mums padėjo atrasti iš naujo.

Motinos Teresės palinkėjimų puokštę gyvenimui, kuris yra palaima, pareiga, žaidimas, meilė, paslaptis, pažadas, liūdesys, giesmė, kova, džiaugsmas, kryžius ir nuotykis, visiems perskaitė A. Šakinis. Į jautrų vaikystės laiką su močiute nukėlė Zitos Bučienės padeklamuotas Kosto Kubilinsko eilėraštis apie močiutę.

Popietėje veikė Neįgaliųjų draugijos rankdarbių paroda, netrūko šypsenų, mielų pasikalbėjimų, šokių. Pavasaris po neseniai praėjusių ypatingų metų švenčių – Velykų ir Motinos dienos – nuostabus.

Autorės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas