Vilkaviškis. Iš jos galime pasimokyti kantrybės ir uolumo

Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos narė Edita Šlekienė laisvalaikį leidžia kurdama rankdarbius.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Laiške „Bičiulystei“ Rasutė Kryževičienė papasakojo apie kantrią ir nuoširdžią draugijos narę.

Dažnai skaudi negalia labai apriboja žmogaus galimybes laisvai judėti, bendrauti. Tokia dalia ištiko ir Editą Šlekienę, gyvenančią viename Vilkaviškio daugiabutyje, ketvirtame aukšte. Jauna moteris juda tik sėdėdama neįgaliojo vežimėlyje. Sunki negalia moteriai atėmė galimybę vaikščioti, pažeidė rankas, bet ji nepasiduoda, kiek leidžia jėgos, stengiasi bendrauti, dirbti: padedama vyro kartais atvyksta į Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugiją, kur renkasi rankdarbių būrelio „Kamanės“ narės kurti naujų dirbinių, pabendrauti. Edita čia pasisemia naujos patirties, pasimoko naujų kūrybos būdų, o taip pat pristato savo jau pagamintus darbelius.

„Kamanės“ kartais aplanko Editą namuose, nuveža jai dovanų, pasišnekučiuoja. Ir šįkart aplankę Editą pasigrožėjome jos mezginiais, siuvinėtais paveikslais. Moteris pasiguodė, kad darosi vis sunkiau dirbti, dėl progresuojančios negalios jau tenka atsisakyti siuvinėjimo, todėl labiau susitelkianti į mezgimą virbalais, vąšeliu: mezga riešines, servetėles, kepures, šalikus, kojines, rankines ir kitus mezginius.

Editai labai reikia specialių techninių priemonių, kurios gali palengvinti kasdienybę, tačiau ne viską ji gali įsigyti ar išsinuomoti, ne kartą tenka atsitrenkti lyg į sieną... Daugeliui mūsų reikėtų pasimokyti iš jos kantrybės, kaip neiškristi iš veiklios bendruomenės, būti naudingai ir reikalingai.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas