Švenčionys. Šeimos šventė „Būkime kartu“

Šeimos šventėje skambėjo dainos ir eilės.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ socialinė darbuotoja Oksana Teilans papasakojo apie gražią šeimos šventę.

Šeima – viena svarbiausių vertybių. Šeimoje mokomės meilės, atsakomybės ir pagarbos.

Vis dėlto kasdieniame gyvenime neretai pasigendame artimų žmonių šilumos, palaikymo, nuoširdumo. Ypač šito trūksta žmonėms, kurie senatvės naštos prislėgti, įvairių negalių paliesti, nebepajėgiantys pasirūpinti savimi, daug metų dienas leidžia globos namuose.

Gegužės 31-ąją Švenčionių socialinių paslaugų centro Senų ir neįgalių žmonių globos namuose vyko renginys „Būkime kartu“, skirtas Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Šilta ir saulėta diena, iš terasos atsiveriantis gražus vaizdas, ryški žaluma, žydinčios gėlės – viskas nuteikė džiugiai. Erdvioje terasoje prie šventiškai padengto stalo senjorai susirinko pabūti ir pasidžiaugti kartu su Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ ir Švenčionėlių paslaugų centro Dienos centro žmonėms su negalia lankytojais, Šventos kaimo gyventojais.

Susirinkusiuosius pasveikino Švenčionių socialinių paslaugų centro direktorė Joana Jurkevičienė, Senų ir neįgalių žmonių globos namų vedėja socialiniams reikalams Romualda Zobielienė, užimtumo specialistė Edita Basienė, socialinė darbuotoja Gied­ra Bielskė. Renginį vedė „Verdenės“ kolektyvo meno vadovė Angelė Misiūnienė. Šių namų šeimininkė R. Zobielienė, socia­liniai darbuotojai Alvydas Binderis ir Vita Petkūnaitė rūpinosi globos namų gyventojais ir svečiais, aplinkos jaukumu.

Šventiniame koncerte skambėjo dienos centrų lankytojų ir darbuotojų, globos namų gyventojų atliekamos dainos, eilėraščiai, šmaikščios istorijos. Koncertavo ansambliai „Verdenė“ ir „Melodija“. Kiekvienas šventės dalyvis galėjo būti ir žiūrovas, ir atlikėjas – atliekamos dainos visiems buvo gerai žinomos. Birutė Martinkėnienė papasakojo pasakėčią, Alfreda Aleksandrovič ir Irena Štarienė padeklamavo eilėraščių šeimos santykių tema. Danutės Garlienės skaitomas A. Jakšto eilėraštis „Tavyje liksiu amžinai“ (iš rinkinio „Mano žemė“) priminė, kad šeima – tai maža gimtinė, išgyvenanti laimingas ir nelaimingas dienas.

Dėkojame globos namų darbuotojams, kurie palaikė šią iniciatyvą, partneriams – už bendradarbiavimą. Šis renginys – projekto „Su mumis pasaulis gražesnis“ dalis.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas