Kaišiadorys. Nepamirštama kelionė į pajūrį

Kaišiadorių rajono neįgalieji ilgai prisimins kelionę į Klaipėdą.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos narė Birutė Paškevičiūtė-Gudačiauskienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi įsimintinos kelionės įspūdžiais.

Rodos, tiek nedaug reikia žmogui, kad jo akys spinduliuotų, veidas švytėtų. Šių emocijų potyrius suteikė Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Globienė, senyvo amžiaus ir neįgaliųjų draugijos nariams suorganizavusi kelionę į Klaipėdą.

Ankstyvas rytas. Autobusai pajudėjo iš Neįgaliųjų draugijos kiemo. Laukė ilga kelionė. Pirmasis sustojimas nuvažiavus pusiaukelę buvo skirtas susipažinti, išgerti arbatos, kavos. Vėl pajudėjus autobusams pamatėme dangumi plaukiančius debesis, staiga prapliupo lietus. Kažkas garsiai ištarė: „Tai Žemaitija, čia dažnai lyja“, o mūsų Kaišiadoryse lietus šią vasarą retas svečias. Netvėrėme džiaugsmu – palaistys žemę, atsigaus žolė, geriau pradės augti bulvės ir daržovės.

Atvykome į Klaipėdą. Krantinėje laukdami kelto smalsiai apžiūrinėjome ir aptarinėjome stovinčius laivus, virš galvos klykiančius ir maisto prašančius kirus.

Delfinariume nekantriai laukėme programos. Jai prasidėjus artistus sutikome plojimais, šūksniais. Jūrų muziejuje-akvariume kaip vaikai džiaugėmės virš galvos plaukiojančiomis žuvimis ir jautėmės, lyg būtume po vandeniu.

Kitas sustojimas – Melnragė. Prieš akis atsivėrė Baltijos jūra, keldama didingas putotas bangas. Keletą minučių stovėjome ir tiesiog grožėjomės jūra. Drąsuolė Irena nepabūgo jos rūstybės ir išsimaudė. Pasidžiaugę jūros didybe, sėdome į bendrą ratą pietauti. Moterys išradingos – buvo paruošusios įvairiaspalvių sumuštinių, kepsnių, skilandžių, lašinių. Rimantas Vilinauskas prikepė pačių skaniausių kibinų, o Vandutė Rusonienė visus vaišino savo firminiu duonos ir sūrio tortu.

Po pietų išvykome į zoologijos sodą. Apžiūrinėdami matytus ir nematytus gyvūnus, grupelėmis aptarinėjome gyvūnų gyvenimą, mitybą, prisitaikymą prie gamtos. Kai kuriuose narveliuose teko ilgai ieškoti žvėrelių – matyt, pasislėpę ilsėjosi.

Pasibaigus ekskursijai sėdome į autobusus ir išgirdome dar vieną malonią žinutę – 140 km nuo Klaipėdos mūsų laukia cepelinų vakarienė.

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos ir senyvo amžiaus narių ekskursijos diena buvo pilna įspūdžių. Norisi padėkoti Neįgaliųjų draugijos pirmininkei S. Globienei už dėmesį – kiekvienas buvo pastebėtas, pakalbintas. Draugijos narei Daliai Sinkevičienei – už informaciją, pasirūpinimą bilietais. Vairuotojams Vaclovui ir Edmundui esame dėkingi už saugumą, pastabumą, už pagalbą neįgaliesiems įlipant ir išlipant iš autobusų. Rodos, tiek nedaug žmogui reikia – AČIŪ!

Irenos Katkevičienės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas