Kaišiadorys. Pilki keleliai dunda...

Kauno botanikos sodas pasitiko įvairiaspalviais bijūnų žiedais.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos renginių organizatorė Dalia Sinkevičienė pasidalijo įsimintinų kelionių įspūdžiais.

Pilki keleliai dunda – taip galima apibūdinti Kai­šiadorių rajono neįgaliųjų draugijos narių ir senyvo amžiaus žmonių keliones birželio mėnesį.

Mūsų keliautojai labai pamėgo vandens turizmą kaip puikią relaksacijos ir poilsio priemonę. Pirmiausia nutarėme aplankyti Trakus. Puikus oras ir Galvės ežero grožis tiesiog kvietė lipti į laivelį ir plaukti. Neįtikėtinai švarus vanduo, lengvai raibuliuojančios bangelės nuteikė romantiškai – kai kas neištvėrė ir pradėjo dek­lamuoti garsųjį Maironio eilėraštį, skirtą gotikinio stiliaus Trakų piliai. Nuo ežero vidurio atsiveria pilies didybė, Užutrakio dvaro grožis, vandens lenktynių trasos. Pasibuvus gamtoje, sukilo alkis. Ar galima būti Trakuose ir neparagauti kibinų? Degustacija vyko atviroje lauko kavinėje. Paragavom ir nutarėm, kad mūsų draugijos kulinarijos būrelio pagal pirmininkės receptą kepami kibinai skanesni.

Kiekvienas aplankytas objektas paliko neišdildomų įspūdžių.

Po kelių savaičių ‒ ir vėl į kelionę. Šį kartą išvykome į Druskininkus – seniausią ir didžiausią, visus metus veikiantį kurortą. Mūsų pažintis su miestu prasidėjo liepų žiedais kvepiančiame parke, atrodė, kad ir kavos puodelis jaukioje kavinukėje kvepia medumi. Aplankėme grožio šaltinėlį – ne tik prausėmės, bet ir pietavome prie šaltinio, kad tik jaunystę prisišauktume. Paskui leidomės į pažintinę kelionę Nemunu. Kartu plaukė rusų ir lenkų tautybių turistai, todėl kapitonas ekskursiją vedė trimis kalbomis. Jo pasakojimas buvo labai nuotaikingas, su pašmaikštavimais. Valandą trukusi kelionė laivu tikrai neprailgo.

Kokia ekskursija, jeigu neišbandytume Vandens parko malonumų? Jų aprašyti neįmanoma, juos reikia pajausti. Kaip ir plaukiant laivu, taip ir čia laikas negailestingai gražina į realybę. Dėkui mūsų draugijos narei Nijolei Celiešiūtei, kuri pakvietė pavakarieniauti ir pasidalyti įspūdžiais į savo sodybą Verknės upės prieglobstyje. Nuostabi aplinka, svetinga šeimininkė – visi buvome laimingi.

Dar savaitėlė – ir vėl į kelionę. Šį kartą nutarėm aplankyti IX fortą ir Kauno botanikos sodą. Daugelis iš mūsų čia nėra buvę nuo mokyklos laikų. Dabar IX fortas – restauruotas, naujais eksponatais papildytas muziejus. Šiurpi praeitis dvelkia iš kamerų, tarsi skausmu alsuoja sienos, karceriai. Nors išėjus į lauką kaitino skaisti saulė, dar ilgokai jautėme šaltuką, nesinorėjo juokauti. Kad prislėgta nuotaika greičiau išsisklaidytų, išvykome į Botanikos sodą. Čia auginama apie 13 800 augalų rūšių, veislių ir formų, gausu įvairių ekspozicijų, vyksta įvairios edukacinės programos. Mus sodas pasitiko nuostabiu rožių kvapu ir įvairiaspalviais bijūnų žiedais. Taip gera paklajoti tarp gėlių, pajusti jų trapų grožį...

Taigi keliai birželio mė­nesį tikrai dundėjo nuo mūsų kelionių. O kas laukia liepą?.. Žinoma, keliausime vėl.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas