Zarasai. Turiningos dienos prie jūros

Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai Japoniškame sode.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ parašiusi Laima Gorpinič papasakojo, kaip Zarasų neįgalieji leido laiką prie jūros.

Savarankiškų įgūdžių stiprinimo stovyklos Šventojoje jau tapo tradicija. Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės Vilhelminos Dubnikovos vadovaujami 46 organizacijos nariai (iš Dusetų ir Zarasų) pajūryje apsilankė ir šiemet. Šventąją pasiekėme jau vakarop. Mus svetingai pasitiko poilsio namų administratorė Daiva Abromienė. Įsikūrę skubėjome pasisveikinti su jūra. Ji mus pasitiko smarkiai ošdama ir putodama.

Nors oras buvo atvėsęs ir vėjuotas, užteko ir saulės, jaukių valandėlių kopose. Vieną popietę paskyrėme ekskursijai į Kretingos rajone įsikūrusį Japonišką sodą. Jį sumanė gydytojas iš Palangos Šarūnas Kosmauskas. Prie sodo kūrimo prisideda ir meistras iš Japonijos Hajime Watanabe. Sodas užima 16 hektarų plotą. Daugiau kaip 10 metų jis formuotas laikantis griežtų taisyklių, pagarbaus požiūrio į gamtą. Čia viskas pasodinta, akmenys atvežti, tvenkiniai iškasti. Siekta, kad struktūra, kiek tai įmanoma, būtų laukinė. Sodas vis dar kuriamas. Čia nėra jokių pramogų ir atrakcionų, jis skirtas pasivaikščioti, apžiūrėti augalus. Yra didžiulė bonsų kolekcija. Joje esama mažiukų medelių, kurie išauginti iš sėklų, ir didelių, 200 metų amžiaus.

Arbatos namelyje galima paragauti japonės ruošiamos žalios matcha arbatos. Sode daug žaliuojančių sakurų. Kasmet jų vis pagausėja, nes galima pasisodinti vardinę sakurą. Augalų ir suvenyrų krautuvėlėse galima įsigyti lauktuvių.

Šventojoje sudarytos visos sąlygos turiningai leisti laiką. Galima žaisti šaškėmis, šachmatais, pasivaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, pasportuoti. Vasarą čia apstu koncertų ir pramogų. Norintieji aplankė Palangą. Pamiršę kasdienybę ir rutiną, pailsinome protą ir mintis. Atsisveikinimo vakarą sugiedojome Tautišką giesmę ir paminėjome Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Vilhelminos Dubnikovos nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas