Akmenė. Kelionė į Biržų kraštą

Kelionėje akmeniškiai patyrė daug naujų įspūdžių.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Laiške „Bičiulystei“ Ak­me­nės rajono neįgaliųjų drau­­gijos tarybos narė Albina Ba­lodienė papasakoja apie turiningą išvyką į Biržų kraštą.

Iš Akmenės Biržų link pajudėjo pilnas autobusas. Atvykusius mus pasitiko gidė, pasiruošusi papasakoti apie Biržų praeitį, miesto įkūrimo istoriją.

Pirmiausia aplankėme Kirkilų apžvalgos bokštą, Karvės olą ir smegduobes. Tada nuvykome iki Astravo dvaro, valdyto grafų Tiškevičių. Pasigrožėjome Širvėnos ežeru.

Apžiūrėję miestą, jo apylinkes, vykome į Biržų pilį. Ten mus pasitiko kita gidė ir pristatė edukacinę programą biržietiško alaus tema. Pristatymas buvo labai įdomus, su dainomis, šokiais ir tarmiška šneka. O kaip be alaus ir giros degustacijos? Paragavome...

Paskui vykome į Dvargalius. Milišiūnų ūkyje mūsų laukė dar viena edukacinė programa – „Avis aprengs ir pamaitins“. Apžiūrėjome įvairių veislių aveles, apie jas įdomiai papasakojo pati šeimininkė. Paskui ragavome įvairių patiekalų iš avienos, avių pieno ir sūrio. Didelį įspūdį padarė jurtos ir net pirtis, apšiltintos avių vilna.

Nuoširdžiai dėkojame Akmenės padalinio vadovei Vidai Veignorienei už įdomią ekskursiją. Namo grįžome pavargę, bet laimingi ir pilni įspūdžių.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas