Tauragė. Mokėsi meno ir amatų

Stovykloje buvo prikurta įvairiausių rankdarbių.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos tarybos narys Vladislovas Kirkickas laiške „Bičiulystei“ pasakoja apie neįgaliuosius subūrusį įdomų renginį.

Nuostabiame gamtos prieglobstyje, prie Balskų užtvankos, įsikūrusioje Tauragės urėdijos poilsinėje vyko tradicinė Tauragės ratukų sąjungos stovykla. Stovyklos organizatorius ir įkvėpėjas – šios sąjungos prezidentas Eugenijus Abromas. Šį kartą tai buvo ne eilinis žmonių, judančių ratukais, susibūrimas, o vyko gabių, meną ir kūrybą mėgstančių neįgaliųjų žmonių stovyk­la-amatų diena. Be vietos nagingų meistrų, renginyje dalyvavo gausus būrys svečių iš Vilniaus ir Kauno.

Susirinkusiuosius pasveikino ir kūrybinės sėk­mės palinkėjo Tauragės ratukų sąjungos prezidentas Eugenijus Abromas, rajono meras Dovydas Kaminskas, rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus bei viešnia iš sostinės – Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektų koordinatorė Ginta Žemaitaitytė. Renginį vedė nepamainoma neįgaliųjų renginių vedėja Danutė Norgailienė.

Po sveikinimo kalbų visi kibo į darbus. Kaip nupinti gražius krepšelius, kantriai mokė Raimonda Sebeckienė, o dailininkas Edvardas Gasinskas dalijosi tapymo akvarele paslaptimis. Keramikos žinovas Kęstutis Gavėnia pamokė, kaip „prisijaukinti“ molį ir iš jo padaryti gražių suvenyrų, o jo sesuo Regina Gavėnytė aiškino papuošalų gamybos subtilumus. G. Žemaitaitytė norinčius mokė daryti labai gražius vitražus ir nuostabius nuotraukų rėmelius iš makaronų. Labai nustebino Kęstučio Petrausko ant faneros išdeginti meniški paveikslai. Ne vienas panoro pabandyti šio neįprasto meno. Fotografai taip pat turėjo veiklos – reikėjo viską įamžinti nuotraukose. Su šia užduotimi gerai tvarkėsi fotografijos mėgėjai Andrius Lizunenko, Ramūnas Jucius ir šių eilučių autorius.

Baigus darbus visi kūriniai buvo eksponuojami čia pat surengtoje paro­doje. O po rimtų darbų juk reikia ir pasistiprinti. Tuo pasirūpino miela virėja Jūratė Ačė ir savanoris iš Baltarusijos Viktoras, kuris visus pavaišino labai skaniu vegetarišku šiupiniu.

Šventinė neįgaliųjų amatininkų diena praėjo sklandžiai ir linksmai. Ji parodė, kad neįgalieji sugeba ir gali kurti gražius dalykus.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas