Jurbarkas. Neįgaliųjų sielas gydo dėmesys ir bendravimas

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Irena Sabataitytė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi smagios šventės įspūdžiais.

Prieš aštuonerius metus susiformavo graži tradicija rengti Jurbarko rajono neįgaliųjų vasaros šventes. Susibūrimai keliauja iš vienos seniūnijos į kitą. Šiemet tradicinę Jurbarko neįgaliųjų draugijos vasaros šventę „Pabūkime kartu“ nuspręsta rengti Jurbarkų seniūnijoje. Šios vasaros stotelė – Vertimai, kuriame senojo Lietuvos kaimo tradicijas puoselėja draugiška bendruomenė. Pasiruošimo darbų būta daug, nes įnoringi šios vasaros orai verčia akimirksniu keisti planus.

Bet net ir toks oras šventės dalyvių neišblaškė. Iš visų rajono seniūnijų pabūti kartu norintys neįgalieji gausiai rinkosi Vertimų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčion, kur šventas Mišias aukojo klebonas Darius Auglys.

Gausus būrys neįgaliųjų atvyko iš Smalininkų seniūnijos, švente džiaugėsi visada aktyviai draugijos renginiuose dalyvaujantys Girdžių, Raudonės, Eržvilko, Šimkaičių, Skirsnemunės, Veliuonos seniūnijų neįgalieji. Malonu, kad kartu su savo seniūnijos žmonėmis šventėje dalyvavo Smalininkų seniūnas Ramūnas Alminas.

Jurbarkų seniūnas Audronis Kačiušis daug prisidėjo, kad susibūrimas vyktų sklandžiai. Nuo ankstyvo ryto bendruomenės salėje ir poilsiavietėje sukiojosi ir Žindaičių bendruomenės pirmininkė Vaida Soročkienė.

Su pirmais akordais šventės „Pabūkime kartu“ dalyvius pakilia nuotaika užkrėtė Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Raskila“, vadovaujamas Silvijos Pužeckaitės. Tikra bičiulystė Jurbarko neįgaliuosius sieja su likimo broliais iš Raseinių. Neseniai mūsų rajono neįgalieji koncertavo kaimynams, o jie į Vertimus atvyko su savo draugijos meno kolektyvu „Gaja“.

Jurbarko neįgaliųjų vasaros šventės dalyvių pasveikinti atvykęs LR Seimo narys Ričardas Juška visiems nuoširdžiai linkėjo sveikatos ir optimizmo, pasidžiaugė klestinčia draugijos veikla.

Aktyvi draugijos veikla, įdomūs renginiai, pasak Seimo nario, atsispindi žmonių nuotaikose.

Onutė Čirvinskienė, Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubo pirmininkė, ne tik sveikino vasaros šventės dalyvius, bet ir padėkojo draugijos pirmininkei V. Pieniutienei už geranoriškumą, pagalbą rengiant literatų šventes, pasidžiaugė, kad neįgaliesiems sudaromos galimybės lengvatinėmis sąlygomis naudotis transporto paslaugomis. Daug gražių minčių pasakė renginyje viešėjusi neįgaliųjų klubo „Svaja“ pirmininkė Rada Alijošienė.

Pačios gražiausios ir maloniausios šventės akimirkos širdį šildė sveikinant jubiliatus. Petrutę Stasiūnaitienę, sulaukusią gražaus ­90-ojo jubiliejaus, sveikino LR Seimo narys R. Juška ir Jurbarko neįgaliųjų draugijos pirmininkė V. Pieniutienė. Glausdama prie krūtinės rožių žiedus, jubiliatė džiaugėsi, kad sveikata dar leidžia aktyviai dalyvauti draugijos renginiuose, sutikti brangius jai žmones.

Petrutė kiekvieną savaitę ateina į Neįgaliųjų draugijoje vykstančius rankdarbių būrelio užsiėmimus, neria servetėles, mezga, o labiausiai mėgsta prie arbatos puodelio pasišnekučiuoti su draugėmis. Po tokių išėjimų iš namų, neslepia jubiliatė, gyvenimas tarsi prašviesėja, atsiranda daugiau jėgų, net sveikata pasitaiso.

Sveikinimai buvo skirti ir sulaukusiems 80-ies, 70-ies, 60-ies, 50-ies metų. Visi jubiliatai pradžiuginti gėlėmis, visus sušildė draugiški rankų paspaudimai ir apkabinimai, stiprino dvasią nuoširdūs linkėjimai būti sveikiems, ištvermingiems ir aktyviems.

Permainingi orai leido lauke užbaigti gražiausią šventės dalį, ir tik tada, kai baigė kunkuliuoti katile verdama sriuba, lietus suginė neįgaliuosius į pavėsines ir bendruomenės namų salę. Gardi sriuba padėjo sušilti ir pasotino. Netrūko ir kitokių vaišių. Stalai buvo gausiai apkrauti suneštinėmis vaišėmis.

Jurbarko neįgaliųjų draugijos nariai nuoširdžiai rėmėjams. Šventę finansiškai parėmė ir Jurbarko savivaldybės administracija, tik gaila, kad nė vieno savivaldybės darbuotojo taip ir nesulaukėme.

Smagiai bendraudami nepajutome, kaip prabėgo laikas. Nors atsisveikinti buvo liūdna, guodė viltis, kad ir po metų ir vėl. O dešimtąją, jubiliejinę, Jurbarko neįgaliųjų draugijos vasaros šventę rengs Girdžių seniūnija.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas