Kėdainiai. Į Klaipėdą – traukiniu

Klaipėdą pasiekti traukiniu judantiems neįgaliųjų vežimėliais gana patogu.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos narė Rasa Stankevičienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi kelionės įspūdžiais.

Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovė Alma Margevičienė pasiūlė asociacijos nariams nuvykti į Klaipėdą, aplankyti delfinariumą. Tad gied­rą, nelietingą rugpjūčio 13-osios dieną ir išsiruošėme. Ši kelionė buvo unikali tuo, kad nusprendėme važiuoti ne autobusu, kaip įprasta, o traukiniu, ir tarp vykstančiųjų buvo net šeši sėdintys ratukuose. Maloniai nustebino geležinkeliečių paslaugumas ir mandagumas. Nors su ratuotais asmenimis vyko ir juos lydintys artimieji, dėmesio ir paslaugumo niekada nebūna per daug. Keltu persikėlėme irgi be problemų. Personalas buvo malonus ir dalykiškas. Sėkmingai pasiekėme delfinariumą, čia palaukėme, kol vadovė nupirko bilietus į pasirodymą, ir stebėjome nuostabų delfinų šou. Visus sužavėjo šių gyvūnų protingumas ir jų dresuotojų profesionalumas. Po to, atsigaivinę ledais, vėl riedėjome kelto link. Mus lydėjo gražuoliai kirai ir net didelė, apšiurusi varna. Pasigrožėję vaizdais iš kelto, nuriedėjome į geležinkelio stotį. Tiesa, tas riedėjimas pirmyn ir atgal buvo, švelniai tariant, įdomus, nes Klaipėdos šaligatviai pritaikyti tik sveikiesiems. Taip ir šnekučiavomės važiuodami: šis pasaulis priklauso sveikiesiems, ne mums. Lauko kavinės net neveikia, o medinės grindys vis tiek išneštos ant šaligatvio. Tad teko judėti istoriniu, labai gražiu, bet akmenuotu grindiniu. Pabandykite juo pavažiuoti su rateliais! Mūsų, ratuotų, palydovai gerokai pavargo, o mes, sėdintieji, buvome pakratyti. Nusprendėme, kad Kėdainiuose aplinka draugiškesnė.

Kelionę į geležinkelio stotį užbaigėme autobusu. Nuogąstavome, kaip įlipsime, bet šiaip taip įsiropštėme. Mūsų palydovai turėjo paplušėti. Sėkmingai ir pačiu laiku pasiekėme traukinį. Kelionė, nors truko tris valandas, neprailgo: kas siurbčiojo kavą, kas užkandžiavo, kas kalbėjosi, žiūrėjo nuotraukas ar tiesiog žvalgėsi pro langą. Grįžome kupini gerų įspūdžių. Kai kam tai buvo pirmoji kelionė traukiniu. Nuoširdžiai dėkojame asociacijos vadovei už šią gražią patirtį. Dėkojame ir už tai, kad už jos jaučiamės kaip už mūro. Ji rūpinosi mumis taip, kad net nejutome, kaip viskas išsisprendė. Esame dėkingi, patenkinti ir kupini optimizmo. Grįždami planavome naujas keliones ir būtinai traukiniu. Jei traukiniai tokie, kaip šie, kuriais važiavome, keliauti nebaisu. Tai buvo pirmas kartas, bet tikrai ne paskutinis.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas